Воля Хаб: створено мережу, яка розповідає правду про російський колоніалізм
- Платформа формує міжнародну коаліцію журналістів і творців контенту з країн, які раніше або зараз були колонізовані Росією. Доєднатися дуже просто.
- Мета Воля Хаб — розширити обізнаність громадськості про злочини російського колоніалізму мовами корінних народів.
- Мережа поглиблює можливості сторітелінгу та створює ефективні способи залучення аудиторії, аби світ дізнався істину.
Велика війна Росії нагадала не тільки сусідам агресора, але й решті світової спільноти: РФ це все робить не вперше. Відомі міжнародні журналісти, розслідувачі та історики об’єдналися у Воля Хаб, мережу, яка пояснює широкій аудиторію тривалу історію російського військового та політичного втручання у справи країн та корінних народів. Розповісти правду може кожен: достатньо доєднатися до платформи.
Заборона розповідає про проєкт: його учасників, концепцію, задачі та цілі.
Що таке Воля Хаб?
Заснована у жовтні 2022 року, інціатива об’єднує партнерів зі Східної та Центральної Європи, країн Балтії та Центральної Азії. Воля Хаб — це мережа творців контенту, оповідачів та журналістів, які розширюють глобальну обізнаність про російський колоніалізм. Це робиться в інноваційних форматах та мовами корінних народів, які постраждали від нього. «Ми підтримуємо захоплюючий, впливовий і творчий сторітелінг, який відновлює історичні наративи, служить історичній справедливості та інформує громадськість про вплив російського колоніального та імперського панування. Ми робимо обізнаність про російський колоніалізм трендовою», — пояснюють організатори мережі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну привернуло увагу світової спільноти до тривалої історії російського військового та політичного втручання у справи сусідніх країн та корінних народів. Тим не менш, контекст і причини, що стоять за цим, залишаються значною мірою незрозумілими або продовжують сприйматися через нав’язані Москвою лінзи.
Росія витратила і продовжує витрачати величезні ресурси на переписування, стирання або викрадення історичних фактів і виробництво дезінформації про історію російського військового, економічного і політичного впливу. Це спотворює міжнародну розмову. Але це також має токсичний вплив на публічні дебати в колишніх колоніях і нині колонізованих громадах. Такі голоси корінних народів страждали від століть інтелектуального, культурного та ідентифікаційного стирання. Вони потребують підтримки, щоб відновити свої власні наративи та зробити правду гучнішою.
Читати більше новин в TelegramХто фінансує Воля Хаб?
Цей проект реалізується у партнерстві з Національним фондом підтримки демократії NED (Сполучені Штати Америки).
Воля Хаб спирається на успіх волонтерської інформаційної кампанії #RussianColonialism, започаткованої українським журналістом Максимом Еріставі, до якої згодом приєдналася та підтримала неформальна мережа журналістів та творців контенту з усього світу. Кампанія реалізується у партнерстві з провідною українською незалежною редакцією «Заборона». Воля Хаб також існує під егідою волонтерської ініціативи #UkrainianSpaces, яка посилює місцеві історії від громад, що постраждали від сучасного колоніалізму.
#VolyaHub: як приєднатися та що робити
Долучитися до мережі можуть незалежні журналісти та низові творці контенту, які походять з громад, що постраждали від російського колоніалізму, та створюють інноваційні та впливові історії місцевими мовами. Україна, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Білорусь, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Болгарія, Грузія, Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан.
Що треба робити: розказати свою історію, яка пов’язана з російським колоніалізмом, під цими хештегами: #VolyaHub #ВоляХаб #RussianColonialism #РосійськийКолоніалізм.
Дізнатися більше можна на сайті Воля Хаб. Якщо є питання\пропозиції, звертайтеся за адресою: team.eristavi@gmail.com.
Раніше Заборона розповідала про Фонд 24.02, який допомагає українським та міжнародним журналістам у забезпеченні всім життєво необхідним (знання, захист) для роботи під час війни.
Читати більше новин в Telegram