'
Читаєте зараз
«Ворог працював танками та авіацією»: головні зміни на фронті за тиждень

«Ворог працював танками та авіацією»: головні зміни на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на сході та півдні України.

На початку травня 2024 року ворог атакує на новомихайлівському, очеретинському та красногорівському напрямках. 


Східний напрямок: Очеретине, Веселе, Котлярівка

Російські війська продовжують кидати велику кількість живої сили та техніки для продовження просування на захід від окупованої Авдіївки. Виходячи з напрямків докладання найбільших зусиль, ймовірно, ворог намагається рухатись на північному та південному флангах на захід від міста.

На півночі головний удар наразі зосереджений біля Очеретиного: українські Сили оборони поки стримують росіян на околицях Новоолександрівки, що західніше, однак противнику вдається розширювати свій плацдарм. Північніше від Очеретиного окупанти захопили Архангельське разом з околицями, південніше — поля та посадки навколо Соловйового.

На півдні від Авдіївки росіяни просунулися в полях та посадках між населеними пунктами Первомайське та Уманське. Таким чином, під загрозою окупації може опинитись Семенівка — зараз навколо села стискаються так звані кліщі.

Читати більше новин в Telegram

7 травня українські військові пабліки почали повідомляти про те, що ворог активно обстрілює позиції захисників в районі Веселого на Луганщині. За даними ресурсу DeepStateMap, російські підрозділи мали просування на захід (приблизно 1 кілометр).

На Куп’янському напрямку противник пробився на 4 км та окупував населений пункт Котлярівка. Ось як це коментує один з українських військових пабліків:

«Котлярівка перебуває під контролем ворога, вони повністю зачистили село. Перебувати нашим воїнам там було небезпечно, позаяк ворог працював танками та авіацією».

Харківщина: 10 травня

В середині дня 10 травня ворог активізувався щільними обстрілами різними засобами вогневого ураження прикордонних населених пунктів Харківщини. Застосовуються також системи РЕБ та БПЛА.

Противник пробує заходити та закріплятися в низці сіл вздовж кордону, зокрема, в Стрілеча, Красне, Пильна, Борисівка. Також здійснюються спроби заходу ворога в населені пункти Гатище та Плетенівка. Сили оборони передбачували ситуацію, росіян зустрічають відповідно.

Про прорив авторитетні експерти поки не кажуть.

Південний напрямок: Старомайорське, Кринки

На початку травня ми розповідали, що вперше за довгий час почала рухатись лінія фронту на Времіївському виступі. Цього тижня численні штурми продовжилися, і внаслідок просування на 1 км у північному напрямку росіяни зайняли околиці Старомайорського. 

На лівобережжі Херсонщини українські підрозділи продовжують утримувати плацдарм у районі населеного пункту Кринки. За минулий тиждень, згідно з мапою Deepstatemap, ЗСУ вдалося розширити плацдарм на південь від села.

Вибухи у тилу армії РФ 3–9 травня 2024 року

6 травня у районі бухти Вузька в окупованому Криму був знищений швидкісний катер армії РФ. Удару було завдано в результаті спецоперації Головного управління розвідки за допомогою безпілотних катерів Magura.

7 травня стався вибух в окупованому Луганську. В результаті атаки невідомими засобами уражена нафтобаза. Такі удари можуть вплинути на логістику російських військ та змусити їх переносити місця зберігання паливно-мастильних виробів ще далі від лінії фронту.

9 травня в мережі з’явилося відео ураження російського нафтопереробного заводу «Газпром нефтехим Салават» у республіці Башкортостан. Операцію, за даними «Інтерфакс-Україна», організували та виконали працівники СБУ.

Особливість цього удару — дальність розташування цілі: 1500 кілометрів. Це рекордна дистанція, яку вдалось успішно подолати українському дрону.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій