Читаєте зараз
ВРУ призначила голову Рахункової палати: що не так з рішенням

ВРУ призначила голову Рахункової палати: що не так з рішенням

Ilona Kivva
Автор:

Верховна Рада України призначила Ольгу Піщанську головою Рахункової палати. До цього вона обіймала посаду голови АМКУ. Ініціативу підтримали 252 народні депутати, повідомив народний депутат («Голос») Ярослав Железняк.

Піщанську планували призначити головою ще у грудні, але не вистачило голосів. Тоді її було внесено тільки до членів разом ще з трьома кандидатами: Єлизаветою Пушко-Цибуляк, Сергієм Ключком та Кирилом Клименком. Їх затвердили терміном на шість років.

Орган намагаються реформувати та союзники, від яких залежить фінансова допомога України, публічно наполягали на необхідності прозорого конкурсу до Рахункової палати. Так, на початку грудня-2023 посли G7 наголошували, що призначення нового керівництва має відбутись після схвалення виправленого законодавства. Вже 19 грудня, дізнавшись про наміри Верховної Ради проголосувати за призначення нових членів, вони застерегли від цього.

«Посли G7 стурбовані повідомленнями, що цього тижня Рада поспішає з чотирма новими призначеннями до Рахункової палати до завершення реформи Рахункової палати. До ухвалення закону про реформу ці призначення підірвали б довіру до інституції, що відповідає за нагляд за міжнародною допомогою», — йдеться у заяві послів.

Рахункова палата — це орган контролю за надходженням та використанням коштів державного бюджету. Вона складається з 13 членів, яких обирають строком на 6 років. До органу прикуто стільки уваги партнерів, оскільки в майбутньому Рахункова палата має стати ключовою в аудиті використання коштів міжнародної допомоги.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій