Читаєте зараз
Вибух біля Севастополя 13 жовтня: що це було

Вибух біля Севастополя 13 жовтня: що це було

Ilona Kivva
Автор:

На рейді Севастополя близько 10:30 13 жовтня пролунав вибух. На кадрах, що потрапили у мережу, видно, дим над кораблем і гелікоптер.

За однією з версій, підірвався російський військовий корабель. На місце прибув тральщик. Це судно, яке використовується для пошуку і знищення морських між. Тож, найімовірніше, корабель підірвався на морській міні.

Спочатку вважалося, що підірвалося судно проєкту 21631 Буян-М. Це малий ракетний корабель, який є носієм Калібрів та Оніксів. Кораблі цього типу використовувалися для ракетних атаках по території України та Сирії. 

Пізніше з’явилася інформація, що це патрульний корабель проєкту 22160 класу «Василий Быков». Водночас на оновлених фото корабель виглядає цілим. Ймовірно, він випустив чорний дим і цей момент збігся з підводним вибухом. При цьому на деяких кадрах помітно, що дим йде не з труби, а з боку корми.

Виявилося, що уражено було обидва кораблі:

  • 11 жовтня — патрульний корабель «Павел Державин»;
  • 13 жовтня — російський ракетоносій «Буян».

Джерела в СБУ підтвердили «Бабелю», що це була спільна операція Служби безпеки та Військово-морських сил ЗСУ. Обидва кораблі атакували за допомогою дронів Sea Baby.

У Міністерстві оборони РФ стверджують, що інциденту немає і проводяться навчання. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій