Читаєте зараз
В’їзд у ЄС з 2024 року стане платним: навіщо вводять зміни

В’їзд у ЄС з 2024 року стане платним: навіщо вводять зміни

Ilona Kivva
Автор:
  • Європейський Союз запустить систему інформації та авторизації подорожей під назвою ETIAS.
  • Видаватимуть спеціальні дозволи, які по суті є візами з полегшеною процедурою оформлення.
  • Документ можна буде отримати після заповнення онлайн-анкети й сплати збору. У деяких випадках передбачать співбесіду.

Запуск системи означає впровадження єдиної електронної бази, доступ до якої матимуть усі країни-членкині блоку. Це має допомогти знизити рівень злочинності на кордонах та подолати міграційну кризу.

Заборона розповідає про зміни у перетині кордону країн ЄС з 2024 року.


ETIAS: як працюватиме система

ETIAS змінить правила в’їзду для громадян країн, з якими у Євросоюзу встановлений безвізовий режим. Це близько 60 держав, серед яких і Україна, пише Visit Ukraine.

Поки для перетину кордону по безвізу достатньо біометричного паспорта. Він дає право подорожувати у межах блоку впродовж 90 днів, для наступної безперервної поїздки треба чекати 180 днів. Після впровадження системи перед від’їздом потрібно додатково оформити спеціальний дозвіл.

Зробити це можна буде онлайн, але не пізніше, ніж за 96 годин до запланованого перетину кордону (для різних видів транспорту крайні строки будуть відрізнятися, тож це треба буде перевіряти). Потрібно заповнити анкету, в яку вносяться паспортні дані. Погодження, як обіцяють, займатиме від 10 хвилин до чотирьох днів. Якщо потрібно надати додаткову інформацію — до 14 днів, а якщо у контрольної служби виникнуть додаткові запитання і вас викличуть на співбесіду — до 30 днів.

Читати більше новин в Telegram

Готовий документ надсилатимуть на електронну пошту. Оформлення коштуватиме €7, які треба сплатити карткою одразу. Для дітей процедура буде безплатною.

Безвіз з 2024 року: зміни правил

Дозвіл діятиме три роки й не вимагатиме повторних грошових внесків до закінчення чинності. Виняток — якщо ви переоформлюватимете закордонний паспорт. Тоді ETIAS також потрібно буде поновити.

Важливо! Від тих, у кого є оформлена Шенгенська або довгострокова віза від однієї з держав-членкинь ЄС, спецдозвіл не вимагатиметься.

Система має запрацювати з 2024 року, більш точних термінів поки не називають. Її впроваджують з кількох причин:

  • це має пришвидшити час перетину кордону;
  • сприятиме зниженню рівня злочинності на кордоні;
  • перешкоджатиме нелегальній міграції.
Переваги системи ETIAS. Інфографіка: офіційний сайт Європейського Союзу

Документ повністю прив’язаний до паспорта. Дані потраплятимуть в електронну базу, яка буде спільною для країн блоку. Це полегшить відстеження туристів та зменшить кількість випадків, коли ті після завершення 90-денного періоду залишаються у якійсь країні нелегально.

Раніше Заборона розповідала про плани країн ЄС уніфікувати правила дорожнього руху. Також запрацює аналог української Дії, але суто на водійську тематику.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій