Виплати для переселенців: в Україні розширять допомогу ще на одну категорію
- ВПО мають право отримати виплати по єДопомога. Це 2 000 грн на дорослого та 3 000 грн — на дитину.
- Раніше українці, які виїхали за кордон, не могли претендувати на участь в цій державній програмі.
- З вересня 2023 року в Україні діють нові вимоги до тимчасових притулків для переселенців.
Якщо Кабінет міністрів ухвалить зміни, українці, які повернулися з інших країн, також зможуть отримувати гроші в рамках єДопомоги. Для цього треба буде оформити статус внутрішньо переміщеної особи: опція буде доступна через 15-30 днів після приїзду в Україну.
Заборона розповідає про розширення програми виплат для переселенців з офіційним статусом.
Гроші для ВПО: хто саме має право оформити
Українці, які повертаються з-за кордону, зможуть отримати допомогу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
«Ми готуємо зміни до постанови №709. До прикладу, людина виїхала з Маріуполя у 2022 році у Європу і проживала там, але хоче повернутися. Таким українцям будуть нараховувати виплати», — повідомила очільниця профільного відомства.
Стати учасником єДопомоги можна буде через 15-30 днів після повернення в Україну. Оновлені умови планують ухвалити до кінця вересня 2023 року.
Читати більше новин в TelegramПереселенці незалежно від того, чи мають роботу, мають право на грошову допомогу від держави. Це 2 000 грн на дорослого та 3 000 грн — на дитину.
Гроші від єДопомога виплачують таким категоріям людей:
- хто виїхав з територій, де ведуться/велися бойові дії або тимчасово окупованих (перелік зон бойових дій регулярно оновлюється);
- чиє житло зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок війни — це має бути документально підтверджено, наприклад, наявністю заявки на програму єВідновлення;
- ВПО, які до 24 лютого 2023 року отримували допомогу на проживання від держави.
Житло для переселенців: вимоги Кабміну
З 1 вересня 2023 року діють нові вимоги до місць, де живуть переселенці. Зокрема, приміщення розділені на два типи — загального користування та для сну, де є ліжко.
Стандарти такі:
- сталий температурний режим;
- мінімальна площа одного ліжко-місця;
- обладнання кухнями, душовими/туалетними кімнатами, пральними машинами й іншим необхідним приладдям.
За шість місяців військові адміністрації повинні створити відповідні умови у всіх тимчасових притулках для ВПО. Після закінчення терміну в усіх місцях проведуть перевірки: моніторинг буде регулярним — кожних шість місяців.
Раніше Заборона розповідала про втрату статусу переселенця та грошової допомоги: є три випадки, коли це може статись.
Читати більше новин в Telegram