'
Читаєте зараз
Вистачило б 5 років. Ідеолог конституційної євроінтеграції України пояснив скепсис щодо вступу до ЄС

Вистачило б 5 років. Ідеолог конституційної євроінтеграції України пояснив скепсис щодо вступу до ЄС

Markiian Oliiarnyk
Прапор ЄС
  • Глава Конституційного суду Литви спробував пояснити слова президентки Естонії Керсті Кальюлайд.
  • За його словами, зараз немає великих стимулів просувати Україну.
  • Дайнюс Жалімас назвав умову відновлення оптимізму в риториці про вступ до ЄС і НАТО.

Україні вистачило б п’яти років для руху країни до Європейського Союзу. Для цього потрібна одна умова, але вона є принципово важливою — бажання самих українців. Оскільки його немає, змінилася і риторика від країн, які були вірними партнерами Києва з євроінтеграції та приєднання до НАТО.

Таку думку в інтерв’ю Олександру Гуменюку на Забороні висловив голова Конституційного суду Литви (2014–2021) Дайнюс Жалімас. Він був одним із головних ідеологів внесення до Конституції України змін щодо незворотності євроатлантичного стратегічного курсу держави.


Дайнюс Жалімас про вступ України до Євросоюзу

Нещодавно президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що не бачить Україну в ЄС та НАТО як мінімум у найближчі 20 років. В Україні це викликало значний резонанс. Як правило, лідери країн Литви, Латвії та Естонії висловлювали свою підтримку Україні. Тому українське суспільство загалом не зрозуміло, чому так змінилася риторика. Дайнюс Жалімас спробував донести послання пані Кальюланд.

«Коли справді народ керуватиме Україною, а не якісь кримінальні олігархи з усіма їхніми звичками, тоді можна, мабуть, говорити про реальний рух країни до Євросоюзу. Скільки це займе часу? На мою думку, вистачило б і 5 років, якби таке бажання було. Але, мабуть, естонська президентка цього бажання не побачила, тому так і сказала», — зазначив литовський експерт.

На його думку, за сім років в Україні немає зрушень, звідси й з’являються думки, що найближчими десятиліттями України не видно в ЄС: «Я не бачу змін, я не бачу зворотного зв’язку, і немає великих стимулів просувати Україну там. Думаю, що це, насамперед, залежить від самих українців — вони не повинні думати, що хтось прийде ззовні і все зробить за них».

Читати більше новин в Telegram

Зміна влади в Україні у 2019 році: що змінилося

Голова Конституційного суду Литви (2014-2021) в інтерв’ю Забороні наголосив, що не все втрачено: щойно буде видно зміни, тоді можна буде відновити більш активні дії щодо євроінтеграції України.

Також, на його думку, зміна влади в Україні у 2019 році ніяк не вплинула на швидкість руху країни до ЄС та НАТО.

«Я не бачу великих відмінностей. Раніше, можливо, було більше патріотичних європейських розмов, але знову ж таки конкретних кроків я не бачив. Нині розмов менше, може, й конкретних кроків поменше, але насправді як усе було, так і залишилося. Стан такого болота… Отже, я навіть і не відчув практично жодних змін», — зазначив Дайнюс Жалімас.

Раніше Заборона опублікувала вражаюче розслідування про українських контрабандистів зброї. Олександр Гуменюк простежив, звідки, куди та яку везуть бізнесмени нелегальну зброю вже кілька десятиліть.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій