«Я сам заповнив кладовище»: в лікарні помер останній хрещений батько сицилійської мафії

Анастасія Бодюл
  • Маттео Мессіна Денаро поліція шукала 30 років. Він особисто вбив більше десятка людей, кількість жертв за наказом невідома.
  • У 2002 році главу мафії заочно засудили до довічного ув’язнення.
  • Правоохоронці не мали фотографій чоловіка, тому спіймати його вдалося лише в січні 2023 року. Причому, можливо, лише тому, що він вже мав важку стадію раку.

Як і інші боси сицилійської мафії, Денаро завжди відмовлявся співпрацювати з владою та викривати злочини Коза Ностра. Він тримав в секреті знання щодо деяких з найжорстокіших убивств, скоєних сицилійською мафією, включаючи вибухи, в результаті яких загинули легендарні антимафіозні судді Джованні Фальконе і Паоло Борселліно.

Заборона розповідає про уривки з життя одного з хрещених батьків сицилійської Коза Ностра.


Маттео Мессіна Денаро: рак і смерть

Маттео Мессіна Денаро звинувачували в організації деяких з найжахливіших злочинів, скоєних Коза Ностра. В ніч на 24 вересня 2023 року він помер після тривалої хвороби в лікарні, пише The Guardian.

У серпні його перевели з в’язниці суворого режиму в Л’Аквілі та госпіталізували до міської лікарні Сан-Сальваторе, оскільки його здоров’я погіршилося та було несумісним із суворим режимом ув’язнення, за яким його тримали.

Маттео Мессіна Денаро після арешту. Джерело: EPA\ The Guardian

З 22 вересня він перебував у незворотній комі. Останніми днями біля його ліжка була його донька, яку він вперше зустрів у в’язниці у квітні. Родина та друзі готувалися до його поховання в сімейній гробниці разом з його батьком доном Чіччіо, який також був головою місцевого клану.

Читати більше новин в Telegram

У 2002 році його заочно засудили до довічного ув’язнення за те, що він особисто вбив або замовив вбивство десятків людей.

Хрещений батько Коза Ностра: як його спіймали

Перебуваючи на свободі, мафіозі, який колись сумно відомий стверджував: «Я сам заповнив кладовище», очевидно, продовжував свій розкішний спосіб життя завдяки кільком кишеням, серед яких були політики та бізнесмени. Він був відомий тим, що носив дорогі костюми, Rolex і сонцезахисні окуляри Ray-Ban.

Пошуки Денаро були ускладнені майже повною відсутністю останніх фотографій. Маючи лише кілька світлин, зроблених наприкінці 1980-х і на початку 90-х, італійська влада реконструювала його зовнішність цифровим способом, використовуючи новітні комп’ютерні технології та інформацію, надану мафіозними відступниками.

Протягом 30 років щоразу, коли слідчі, здавалося, наближалися до своєї мети, Денаро зникав. Поліція каже, що більшу частину 2022 року він провів, переховуючись у Кампобелло-ді-Мадзара, містечку з населенням близько 11 000 людей, розташованому за декілька хвилин їзди від будинку його матері на заході Сицилії. Він спілкувався з іншими мафіозі через піццині — невеликі шматочки паперу, іноді написані кодом.

За ці роки замість мафіозі були заарештовані десятки людей. У 2019 році військова поліція карабінерів провела рейд у сицилійській лікарні, щоб заарештувати чоловіка з Кастельветрано, який одужував у неврологічному відділенні.

Раніше Заборона розповідала про арешт Інтерполом мафіозі Едгардо Греко. Він переховувався з 2006 року, за цей час встиг стати доволі успішним та відомим піцейолою у Сент-Етьєні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій