'
Читаєте зараз
Ядерна катастрофа стає реальною. Росіяни готують провокації на Запорізькій АЕС

Ядерна катастрофа стає реальною. Росіяни готують провокації на Запорізькій АЕС

Markiian Oliiarnyk
  • Місто Енергодар разом з ЗАЕС російська армія захопила 4 березня 2022 року. І весь цей час проводять репресії, постійно погрожуючи катастрофою на об’єкті.
  • В липні окупанти планують осушити охолоджувальні басейни та зупинити роботу насосів, що може призвести до масштабного викиду радіації.
  • Для цього росіяни готують провокаційну картинку: вони вже затримали кількох працівників станції і катують їх, щоб вибити зізнання у зберіганні зброї на її території.

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) в Енергодарі протягом чотирьох місяців контролюється російською армією та представниками «Росатому». Нині вони планують чергову провокацію змушують українських атомників зізнатися в тому, що вони нібито зберігають вибухівку в її охолоджувальних басейнах. Рашисти хочуть частково зупинити роботу найбільшої станції Європи, що може загрожувати світу ядерною катастрофою. 

Заборона розповідає деталі російських провокацій на АЕС окупованого Енергодару. 


Що відбувається на ЗАЕС: кінець червня 2022

В Енергодарі в кінці червня окупанти затримали кількох працівників Запорізької АЕС. Вони катують атомників з ціллю вибити з них оговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на електростанції вони скинули чи то вибухівку, чи то снаряди. Загарбники наполягають на осушенні охолоджувальних басейнів — для перевірки його чаш — та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків, повідомили у державному агентстві «Енергоатом».

«Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що вже саме по собі є серйозним порушенням. До того ж такі роботи недоцільно проводити у теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання», — попередили фахівці.

Провокації окупантів на Запорізькій АЕС загрожують Україні і Європі 

Осушення охолоджувальних басейнів може призвести до рядку серйозних наслідків:

Читати більше новин в Telegram
  • Загроза ядерній безпеці.

У випадку осушення басейнів і вимкнення насосів реактор все одно продовжуватиме виділяти тепло, але можливості його охолоджувати не буде. В такому випадку можливий водневий вибух та викид радіації. Запорізька атомна електростанція — найбільша у Європі і шоста за розмірами в світі. Тож жахливі масштаби наслідків можуть не зупинитися на Україні. 

  • Звинувачення України у провокаціях. 

На думку представників «Енергоатома», важливим залишається питання контролю дій окупантів. Вони можуть самостійно і цілеспрямовано підкинути у бетонні блоки електростанції вибухівку і снаряди, звинувативши в цьому працівників ЗАЕС чи українських військових.

«Загарбники зможуть зробити це формальним приводом для запрошення на станцію Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) й представлення цих ‘фактів’. Та ще й картинку для пропагандистських росзмі зробити — як росіяни про безпеку станції піклуються, а український персонал її порушує», — підсумували в держагенстві.

Раніше Заборона розповідала про масштаби дій ядерних терористів на ЗАЕС. За наслідками катастрофа Запорізькій атомній електростанції може перевищити всі попередні аварії на АЕС, включно з аварією на Чорнобильській АЕС та АЕС Фукусіма-Даїчі. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій