'
Читаєте зараз
Як підготуватися до мобілізації: в Україні створили курс, який збільшить шанси на виживання

Як підготуватися до мобілізації: в Україні створили курс, який збільшить шанси на виживання

Yevheniia Kostina
  • На Prometheus запустили онлайн-навчання з базової військової підготовки.
  • Мета курсу — комплексно та структуровано дати базові знання з військової справи. 
  • Відпрацювати отримані знання на практиці слухачі зможуть у центрі підготовки «Аскольд».

Українці зможуть пройти безкоштовний курс з сучасної військової підготовки. Над «БАЗОЮ» працювали більше 40 людей, зокрема, військові інструктори та чинні військові з досвідом війни від 2014 року і дотепер. Курс буде корисний тим, хто підлягає мобілізації або був нещодавно мобілізований.

Заборона розповідає про ініціативу волонтерів, яка базується на перевіреній в реальних умовах тактиці.

БАЗА: Сучасна військова підготовка. Що є в курсі

На платформі з онлайн-навчання Prometheus стартував безкоштовний курс «БАЗА: Сучасна військова підготовка». Він дає основні знання з військової справи, зокрема, характеристики різної зброї, орієнтування на місцевості, зв’язок, такмед, виживання в польових умовах тощо. Загалом — 13 годин навчального матеріалу. Про експертів, програму та відповіді на поширені питання можна дізнатися на сайті проєкту.

Курс розрахований на вперше мобілізованих та тих, хто підпадає під мобілізацію. Також він буде корисний військовослужбовцям, які бажають освіжити чи структурувати свої знання. Проте обмежень у доступі немає: кожен, хто цікавиться темою військової підготовки, може зареєструватися на платформі та пройти навчання.

«Наш проєкт допомагає закрити одну з нагальних потреб: підняти загальний рівень знань із військової справи та підвищити якість підготовки бійців. Чому зосередились саме на теорії? Бо з нею обʼєктивно проблеми. Є старі підручники, трохи актуальніші методички за досвідом з 2014 року, окремі статті у профільних медіа, відео на ютубі, сайти-агрегатори корисних лінків. А от комплексної, перевіреної, базової теорії — немає. За виключенням деяких напрямків, як от такмед», — розповідає ідейний лідер створення курсу Олег Нобр. 

Читати більше новин в Telegram

БАЗА: теоретичний курс та практична підготовка

Загалом над «БАЗОЮ» працювали більше 40 людей — методисти, автори, редактори, коректори, дизайнери, військові інструктори та чинні військові з досвідом війни від 2014 року і дотепер.

Навчальні матеріали розробила команда волонтерів у співпраці з військовими експертами, медиками та психологами. До роботи над кожним розділом, а потім і для верифікації матеріалу залучали мінімум двох експертів. Так, з написанням розділу «Тактична підготовка» допомагали військові Євгеній «Юдж» Юдін та Денис «Квебек». Обоє відточують навички з тактичної підготовки на полі бою ще з 2014 року. А, наприклад, над такмедом разом з автором розділу працювали  інструкторка з тактичної медицини Марія Назарова та лікарка й інструкторка із домедичної допомоги Олена Кондратенко.

Автори наголошують, що жоден теоретичний курс не може замінити практичну підготовку, бо навички опановуються та натреновуються саме там. Відпрацювати отримані знання на практиці слухачі курсу можуть у центрі підготовки «Аскольд», який виступив партнером проєкту. 

Усі матеріали курсу знаходяться у відкритому доступі на платформі Prometheus. Вивчати їх можна як онлайн, так і офлайн, попередньо завантаживши pdf-файли з платформи. Наприкінці навчання слухачі можуть пройти оцінювальний тест, щоби перевірити, як добре вони засвоїли матеріал, та отримати сертифікат в разі успішного завершення курсу.  

Команда проєкту планує й надалі підтримувати та оновлювати матеріали, а тому закликає слухачів залишати свої запитання та побажання щодо курсу. 

Раніше Заборона розповідала про серію навчальних відео з тактичної медицини та безпеки для журналістів від Фонду 2402.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій