Як школярам отримати ноутбуки та планшети безплатно
- Міністерство освіти та науки України видає ґаджети для дистанційного навчання. В першій черзі діти з малозабезпечених або багатодітних сімей.
- Школи отримують пристрої теж по черзі — найперше їх передають туди, де переважає віддалена форма навчання.
- Відстежувати надану техніку можна в публічному дашборді: там зберігаються дані з лютого 2022 року.
Щоб дитина отримала планшет чи ноутбук, батьки мають написати заяву та доправити у свій навчальний заклад. У кожній школі керівництво самостійно розподіляє техніку, згідно з запитами.
Заборона розповідає про програму від МОН.
Безплатні ґаджети для навчання: кому доступні
В Україні під час 2022-2023 навчального року 1.5 млн дітей навчались дистанційно, хоча не всі мали ґаджети, щоб приєднатися до освітнього процесу. В новому році школярі без техніки можуть безплатно отримати ноутбук чи планшет, кажуть в Міносвіти та науки.
Першочергово дадуть дітям з малозабезпечених або багатодітних сімей. Також пристрої надають внутрішньо переміщеним школярам, дітям з особливими освітніми потребами, інвалідністю або тим, хто позбавлений батьківського піклування.
Школи отримують техніку по черзі — порядок визначається за тим, де переважає дистанційне навчання. Пристрої пропорційно розподіляють між закладами, у яких показники найвищі:
Читати більше новин в Telegram- Чернігівська;
- Сумська;
- Луганська;
- Харківська;
- Дніпропетровська;
- Донецька;
- Запорізька;
- Херсонська;
- Миколаївська;
- Одеська області.
Щоб отримати ґаджет, батькам чи опікунам потрібно написати заяву у заклад, де вчиться дитина. МОН не визначає, кому саме нададуть пристрій, цим займається керівництво шкіл.
Девайси знаходитимуться на гарантії: навчальні заклади мають відремонтувати їх після звернення до адміністрації школи. Якщо ноутбук чи планшет ремонту не підлягає, його спишуть, а дитині дадуть новий.
Дашборд від МОН: як перевірити де є техніка
Щоб надані ґаджети розподіляли рівномірно, у міністерстві розробили електронну систему обліку — публічний дашборд. В цьому сервісі кожен зможе відстежувати процес передання техніки: у таблицях є всі дані з лютого 2022 року та видно, скільки саме пристроїв отримав кожен регіон і заклад освіти.
Усі планшети чи ноутбуки, які передають партнери, автоматично під’єднується до бази даних. Також на сайті є оперативна інформація щодо статусу роботи кожного пристрою — кому він наданий та чи в робочому стані. Якщо в таблиці відсутні дані про отриману техніку або ж навпаки — заклад її не отримав, хоч вона зазначена в списку, про це можна повідомити. Для скарг на сайті є спеціальна форма зворотного зв’язку.
Раніше Заборона розповідала про перехід на систему 12-річного навчання в Україні: реформу планують запровадити у 2024 році.
Читати більше новин в Telegram