Читаєте зараз
У колег COVID, а вас змушують ходити на роботу? Заборона розповідає, як діяти

У колег COVID, а вас змушують ходити на роботу? Заборона розповідає, як діяти

Hanna Belovolchenko

В Україні за день фіксують майже 6 тисяч нових випадків заражень коронавірусом. Аби скоротити рівень інфікування, варто, зокрема, дотримуватися правил безпеки на роботі чи навчанні. Якщо поруч хтось захворів — піти на самоізоляцію, якщо захворіли ви — взяти лікарняний. Заборона розповідає, як діяти, якщо у навчальному закладі чи на роботі керівництво ігнорує ці правила.


Наприкінці вересня до Заборони звернулися студенти Київського національного університету технологій та дизайну. Вони попросили не розкривати їхніх імен, але розповіли, що керівництво вишу нібито змушує їх ходити на пари, хоча в групі є хворий на коронавірус. Студентам дозволили побути на самоізоляції чотири дні, а потім почали ставити пропуски. Завідувач кафедри, де зафіксували COVID-19, Володимир Овчарек підтвердив, що хворий студент справді був, але самоізоляцію ніхто не скасовував і на заняття студентів ходити не змушували.

Фото: DPA

А один із працівників київської приватної компанії, яка займається дизайном, у коментарі Забороні розповів, що після того як його колега захворів, частина людей не змогла працювати з дому на самоізоляції. У них просто не було відповідної техніки. Тож власник компанії наказав усім працювати в офісі.

То що робити, якщо:

коронавірус зафіксували на підприємстві

Залежить від ситуації. Якщо захворів працівник, він має лікуватися під наглядом сімейного лікаря та не виходити на роботу. Повернутися до праці можна, лише якщо два ПЛР-тести поспіль покажуть, що вірусу в організмі немає. Підприємство не зобов’язане оплачувати тестування.

Якщо відомо, що працівник контактував із хворим на коронавірус, однак ознак хвороби в нього немає, він має піти на двотижневу самоізоляцію. Законодавство не зобов’язує в такому разі робити тест. Утім, за власним бажанням можна його зробити, і якщо результат буде негативним — одразу повертатися до роботи.

Фото: DPA

Якщо роботодавець відмовляє в ізоляції, на нього варто скаржитися до суду. Однак це спрацює, тільки якщо ви оформлені офіційно. Неоформлених Кодекс законів «Про працю» не захищає.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій