Читаєте зараз
Якщо автократ залишиться при владі. Конгрес США може не визнати Путіна президентом після 2024 року

Якщо автократ залишиться при владі. Конгрес США може не визнати Путіна президентом після 2024 року

Yevheniia Kostina
Конгрес США
  • Демократ Стів Коен та республіканець Джо Вілсон представили резолюцію Конгресу.
  • Документ пропонує не визнавати Володимира Путіна президентом Росії після 7 травня 2024 року.
  • Конгресмени посилаються на непідтримку прийнятих у 2020 році поправок до Конституції РФ.

Конгресмени Сполучених Штатів Америки внесли резолюцію щодо невизнання Володимира Путіна президентом Росії після обнулення 2024 року.

Заборона розповідає про деталі резолюції, яка може бути ухвалена Конгресом США.


Резолюція Палати представників

Конгресмен Стів Коен (співголова Комісії з безпеки та співробітництва в Європі, більш відомої як Гельсінська комісія) разом з Джо Вілсоном з Південної Кароліни представили резолюцію Конгресу про припинення визнання Володимира Путіна президентом Росії після 7 травня 2024 року, якщо автократ залишиться при владі.

У тексті резолюції йдеться, що, на думку Палати представників, поправки 2020 року до Конституції Російської Федерації були ухвалені з порушенням законів та міжнародних зобов’язань Російської Федерації.

На думку конгресменів, відмова від обмеження терміну президентських повноважень внаслідок цих поправок є незаконною; і будь-яка спроба президента Російської Федерації Володимира Путіна залишитися на своїй посаді після закінчення його нинішнього та останнього терміну повноважень 7 травня 2024 року буде основою невизнання з боку Сполучених Штатів.

Читати більше новин в Telegram

Поправки до Конституції Росії

Володимир Путін був президентом Російської Федерації два терміни поспіль: перший термін — з 7 травня 2000 року до 7 травня 2008 року; а другий — поточний та остаточний термін повноважень, що починається 7 травня 2012 року та закінчується 7 травня 2024 року.

3 липня 2020 року за підсумками голосування в обох палатах Федеральних зборів та регіональних законодавчих органів та Всенародного голосування президент країни-агресора Володимир Путін підписав Указ № 445 про внесення 206 поправок до Конституції Російської Федерації, у тому числі про скасування обмеження терміну його повноважень.

«Це дозволяє йому досягати ще двох шестирічних президентських термінів після 7 травня 2024 року. Плебісцит проводився в екстремальних умовах, виявлено чисельні порушення, міжнародні спостерігачі не були допущені до спостереження за Всенародним голосуванням. Сполучені Штати виступають проти поправок до конституції, особливо, коли відсутні необхідні умови для вільних та справедливих демократичних процесів», — йдеться у резолюції конгресменів США.

Раніше Заборона розповідала, як Сполучені Штати змінили правила в’їзду для іноземців з 8 листопада 2021 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій