Читаєте зараз
Путін ㅡ вбивця, Росія за все відповість, люди з Афганістану повертаються в Україну. Що сказав Дмитро Кулеба

Путін ㅡ вбивця, Росія за все відповість, люди з Афганістану повертаються в Україну. Що сказав Дмитро Кулеба

Yevheniia Kostina
Дмитро Кулеба
  • Україна готова до ситуації, якщо Росія відріже газ.
  • Путін ㅡ вбивця (улюблене).
  • Евакуації з Афганістану чекають близько 130 людей.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 26 жовтня 2021 року влаштував майже пряму лінію в Twitter. В сервісі мікроблогів можна було зробити пост з гештегом #ЗапитайКулебу й очікувати відповіді.

Заборона зібрала найцікавіше з відповідей очільника українського МЗС.


Мікроблог у Twitter Дмитра Кулеби

Евакуація з Афганістану

За словами Дмитра Кулеби, близько 130 людей досі хочуть й чекають на можливості потрапити в Україну.

«Зараз близько 130 хочуть повернутися. Опрацьовуємо безпечні шляхи виїзду. Ми своїх у біді за кордоном не кидаємо і вже неодноразово це довели», ㅡ заявив міністр.

Він підтвердив, що люди вимушені виїжджати самостійно. «За місяць понад 30 громадян та членів їхніх сімей самостійно залишили Афганістан», ㅡ повідомив Кулеба.

Читати більше новин в Telegram

Нагадаємо, що за даними Заборони, протягом серпня-вересня 2021 року, коли таліби наводили в Афганістані свої порядки й проводилася масова евакуація іноземних громадян, в Кабулі застрягли понад 200 людей ㅡ громадян України та члени їхніх сімей.

Зелений список ЄС

Міністр закордонних справ также прояснив питання щодо можливого виключення України із «зеленого списку» Європейського Союзу у зв’язку із хвилею захворюваності коронавірусом.

«Наразі правила поки не змінилися. Ми застосуємо всю дипломатичну майстерність, аби навіть у разі виключення з “зеленого списку” ЄС українці мали можливості подорожувати до країн Євросоюзу», ㅡ запевнив у Twitter глава МЗС.

Нагадаємо, що за словами речника відомства Олег Ніколаєнко, якщо рішення про виключення України зі списку буде ухвалено, то воно не скасує безвізовий режим, а лише впровадить тимчасові обмеження на туристичні поїздки задля протидії поширенню коронавірусу. Також він нагадав, що таке рішення має лише рекомендаційний характер і не встановлює нові правила перетину кордону з країнами ЄС, адже кожна держава-учасниця визначає їх самостійно.

«Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із зеленого списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік», — зазначив Ніколаєнко.

Наталья Поклонська: екстрадиція та репарації

«Про Поклонську ми ніколи не забудемо і не залишимо її в спокої. Як і інших зрадників», ㅡ запевнив Дмитро Кулеба. Він звернув увагу на те, що «безпосередньо питаннями екстрадиції» займаються Генеральна прокуратура України, Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ.

«Про репарації йдеться постійно. Репарації — це безпосередній міжнародно-правовий наслідок порушень Росією норм міжнародного права. Саме над цим ми крок за кроком і працюємо. Ми неминуче притягнемо РФ до відповідальності за її злочини проти України», ㅡ пообіцяв Дмитро Кулеба.

А що, якщо Росія відріже газ?

У відповіді на запитання щодо того, чи є в української влади якийсь план,на випадок, якщо Кремль фізично перекриє постачання газу в Україну, глава МЗС запевнив, що план є.

«Росія поки не перекривала постачання газу в Україну. На випадок, якщо Кремль вирішить це зробити та зруйнувати залишки репутації як постачальника енергоносіїв в Європу, ми маємо низку асиметричних кроків у відповідь», ㅡ наголосив Дмитро Кулеба.

Мікроблог у Twitter Дмитра Кулеби

Раніше Заборона розповідала, як російський монополіст «Газпром» перестав використовувати українську ГТС для постачання газу в Угорщину.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій