'
Читаєте зараз
Якщо нападе: генерал ЗСУ дав поради НАТО, як воювати з РФ

Якщо нападе: генерал ЗСУ дав поради НАТО, як воювати з РФ

Ilona Kivva
Автор:
  • Системи озброєнь РФ та підрозділи з досвідом мають значний військовий потенціал, але більша частина армії і командування некомпетентні.
  • Наявність сильної ієрархії і погана комунікація між молодшим і старшим командуванням в армії Росії спричиняє роз’єднаність підрозділів.
  • Системи радіоелектронної боротьби та інші наявні у РФ засоби часто працюють несинхронізовано, тому нерідкість перехресний вогонь між підрозділами.

Південноатлантичний альянс може винести з війни в Україні уроки, які можуть лягти в основу військової стратегії. Перебіг великої війни показав, що техніку і війська практично неможливо приховати від локаційних систем, а запаси артилерійських боєприпасів та ракет мають вкрай важливе стратегічне значення. Також довели свою ефективність бойові та розвідувальні дрони, які забезпечують оперативну обізнаність.

Заборона розповідає про поради для військових Північноатлантичного альянсу від генерал-лейтенанта ЗСУ Михайла Забродського.


Головні слабкості армії РФ: топ-5

Російські військові за період повномасштабного вторгнення в Україну показали себе набагато менш компетентними, ніж очікували багато аналітиків, пояснив у спільний статті з аналітиками Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) генерал-лейтенант Михайло Забродський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки України. 

«Водночас російські системи озброєнь виявилися в основному ефективними, а підрозділи з вищим рівнем досвіду продемонстрували, що армія РФ має значний військовий потенціал, навіть якщо недоліки в навчанні та контексті їх застосування показують, що вона не змогла реалізувати його», — йдеться у статті. 

Є п’ять ключових слабкостей Збройних сил Росії, на думку генерала:

Читати більше новин в Telegram
  1. в російському війську діє ієрархія зв’язків: першочерговим є наземний компонент, а армія практично повністю підпорядкована спецслужбам. Це створює погану зайнятість інших галузей;
  2. модель формування армії ворога має недоліки: створюються зведені загальновійськові формувань, але у молодшого керівництва не вистачає сил та досвіду, щоб об’єднати ці підрозділи;
  3. існує культура посилення невдачі: якщо накази на вищих рівнях не змінюються, підрозділи продовжують діяти за тією ж програшною тактикою, з якої почали і стають передбачуваними. Особливо така тенденція прослідковується у сухопутних морських військах;
  4. армія ворога вразлива до обману, оскільки командування не здатне оперативно об’єднувати інформацію. Також керівництво не надає конкретики виконавцям — це породжує масову брехню у звітах;
  5. Збройні сили та РФ схильні до братовбивства. Системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та інші засоби часто конфліктують, тому ідентифікація «свій-ворог» працює погано.

Ієрархія в армії РФ. Інфографіка: thestargateprogram.com

РЕБ, БПЛА і поповнення арсеналів: поради ведення війни для НАТО

Крім оцінок російських збройних сил, є важливі уроки, які можуть винести з війни в Україні сили НАТО, переконаний Забродський.

Топ-5 порад для військ Альянсу:

  • у сучасній війні немає де ховатися;

Противник може завдавати ударів по всій глибині бойових дій. Виживання залежить від розподілу запасів боєприпасів, командування та контролю, зон обслуговування та літаків. Також варто враховувати, що недостатньо розмістити штаб-квартиру в цивільній будівлі, щоб зробити її життєздатною.

  • бойові дії вимагають великих арсеналів і запасу потужностей;

«Україна притупила спробу Росії захопити Київ, використовуючи масований вогонь з двох артилерійських бригад. Жодна країна НАТО, окрім США, не має достатніх початкових запасів зброї для ведення війни або промислового потенціалу для підтримки великомасштабних операцій», — пояснив генерал-лейтенант.

  • безпілотні літальні апарати мають велике значення у сучасній війні;

Вони забезпечують ситуативну обізнаність, що вкрай важливо для конкурентоспроможності армії. Водночас варто розраховувати, що 90% дронів втрачаються. Не менш важливо бути обізнаним про наявність ворожих БПЛА.

  • точність ефективніша за силу;

«Точність дозволяє підрозділам зменшити свій хвіст матеріально-технічного забезпечення, що робить їх більш живучими. Однак точної зброї мало і її можна знищити за допомогою РЕБ. Радіоелектронна боротьба для атаки, захисту та пеленгації є критично важливим елементом сучасних загальновійськових операцій», — каже Забродський.

  • приховати війська практично неможливо;

У сучасній війні через високий рівень розвитку розвідтехнологій приховування стає надзвичайно складним завданням. Живучість особового складу забезпечується достатньою розпорошеністю, щоб стати неекономічною мішенню, та швидкою передислокацією. Наявність високоточної артилерії несе свої ризики, адже ворог полює на неї.

Раніше Заборона розповідала про значення півострова Крим для країни-терористки у війні зі слів генералів ЗСУ Валерія Залужного та Михайла Забродського.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій