'
Читаєте зараз
Не тільки військова база. У ЗСУ пояснили, чому Москва так тримається за Крим

Не тільки військова база. У ЗСУ пояснили, чому Москва так тримається за Крим

Ilona Kivva
Автор:
  • Контроль над Кримським півостровом є одним з факторів, завдяки якому РФ змогла швидко окупувати частину населених пунктів на півдні України.
  • Регіон є табором для великої кількості військовополонених, а також військовою базою, з якою РФ перекидає техніку і живу силу.
  • Повернення АР під контроль ЗСУ не дасть значної військової переваги, але матиме важливе політичне та мотиваційне значення.

Крим є хабом Росії для Чорноморського флоту Російської Федерації і мережа аеродромів, які використовуються для нанесення авіаударів по території України. Однак втрата півострова навряд чи зменшить військову присутність держави-агресорки у регіоні, адже вона має запасні військові бази неподалік.

Заборона розповідає про те, яке значення півострів має для країни-терористки у цій війні. 


Оборона Криму — основа успіху РФ на півдні і сході

Збереження Росією контролю над тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим є одним із ключових факторів успіху держави агресорки на східному і південному напрямках. Про це у статті для Укрінформу написали головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки генерал-лейтенант Михайло Забродський.

«Крим був і залишається основою для ліній комунікацій на південному стратегічному фланзі російської агресії. Територія півострова дозволяє розміщення значних угруповань військ та запасів матеріальних засобів. В Криму — головна база Чорноморського флоту і мережа аеродромів для нанесення авіаударів практично на всю глибину території України. Окремі аналітики схиляються до думки, що саме контроль над територією півострова Крим є центром тяжіння для російських сил у цій війні», — йдеться у статті.

Якщо українським захисникам вдасться швидко повернути півострів під контроль держави, це матиме велике політичне значення та позитивно вплине на інформаційний аспект війни. РФ таким чином втратить базу для Чорноморського флоту, аеродромну мережу, значну кількість військової техніки, особового складу. Водночас країна-терористка зможе перебазувати Чорноморський флот до Новоросійська на східному узбережжі Чорного моря, тому військова присутність в регіоні все одно буде збережена, як і загроза ракетних ударів по території України. Російська авіація, ймовірно, буде переміщена на аеродроми Приморсько-Ахтарськ та Єйськ.

Читати більше новин в Telegram

Раніше Заборона розповідала про дані американської розвідки щодо країн, з якими Російська Федерація домовилася про постачання зброї. Схоже, що виступити співучасниками зголосилися інші ізгої світу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій