Читаєте зараз
Японія даватиме довгострокові візи біженцям з України: як виїхати

Японія даватиме довгострокові візи біженцям з України: як виїхати

Ilona Kivva
Автор:
  • В Японії немає програми статусу тимчасового захисту для українців, але діє спрощена система оформлення віз та низка пільг. 
  • Уряд не субсидіює авіаквитки, тож переліт і супутні витрати на переїзд потрібно оплачувати самостійно.
  • З 1 грудня 2023 року стартує програма з видачі довгострокових робочих віз.

Для переїзду в Японію потрібно податися на візу. Зробити це можна у посольствах країни в Польщі, Румунії, Молдові, Угорщині та Словаччині. Далі буде співбесіда, після якої документи передають на розгляд Мін’юсту держави, що приймає, — він ухвалює остаточне рішення.

Заборона розповідає про зміни в японському законодавстві та про нюанси переїзду для українців.


Робочі візи в Японії: пропозиція уряду

Уряд країни вніс зміни в закон про імміграцію, які набудуть чинності з 1 грудня 2023 року. Так, іноземці, які приїхали до Японії із зон конфліктів, матимуть право на отримання статусу довгострокового резидента з робочою візою. Як саме відбуватиметься процедура оформлення, поки невідомо, пише Kyodo News.

Це зроблено, щоб допомоги отримати дозвіл на роботу та проживання людям, які не мають право на оформлення статусу біженця. Згідно з Конвенцією ООН про біженців від 1951 року (Японія є підписантом), країни-членкині повинні надавати цей статус людям, які не можуть або не хочуть повертатися до своєї країни через побоювання зазнати переслідувань за ознаками раси, релігії, національності, приналежності до певної соціальної групи чи політичні погляди. Однак українці та люди з інших країн зі схожими обставинами під ці вимоги не підпадають, тож оновлений документ фактично буде альтернативою європейському статусу захисту, тільки у вужчому форматі.

Токіо, Йокогама, Осака тощо: програма для українців

В Японії немає програми статусу тимчасового захисту, але для українців у 2022 році спростили правила оформлення візи та ввели низку пільг. Зокрема, скасували вимогу про обов’язкову наявність родичів чи знайомих (гаранта) в країні.

Читати більше новин в Telegram

Щоб переїхати, перш за все потрібно податися на візу. Зробити це можна у японських посольствах в Польщі, Румунії, Молдові, Угорщині та Словаччині.

Потрібно мати такі документи:

  • візова анкета — заповнюється на місці або за формою;
  • фото обличчя  (45 на 35 мм);
  • закордонний паспорт (за наявності).

Важливо! Японський уряд не субсидіює авіаквитки, тож оплатити переліт у країну доведеться самостійно.

Евакуація у Японію для українців. Інфографіка: Dopomoga.jp

Одразу у консульстві варто повідомити, чи потребуєте ви допомоги з житлом. У Японії діє програма з безплатного тимчасового розселення українців. Також є виплати — їх надають місцеві муніципалітети та навіть окремі міста. Суми в різних регіонах відрізняються, наприклад, у Токіо це 50 000 єн. Якщо це родина з кількох людей, додається ще по 50 000 єн на кожного члена родини. 

Українці мають право на оформлення медичної страховки та працевлаштування. Знайти роботу можна:

  • через центр працевлаштування Hello Work (ハローワーク);
  • через портал Dopomoga.jp.

Раніше Заборона розповідала про рішення Нової Зеландії видавати українцям посвідки на проживання. Вони надають українським мігрантам такі ж права, які є у місцевих громадян, і діятимуть необмежений період часу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій