'
Читаєте зараз
Японська принцеса Мако покинула імператорський двір через шлюб зі звичайним юристом

Японська принцеса Мако покинула імператорський двір через шлюб зі звичайним юристом

Markiian Oliiarnyk
  • Японська принцеса Мако вийшла заміж за простолюдина Кея Комуро, з яким вона заручилася ще у 2017 році.
  • Багато японців виступили проти цього шлюбу через фінансовий скандал, пов’язаний з матір’ю Комуро.
  • У світових ЗМІ пару нарекли прізвиськом «японські Гаррі і Меган».

Принцеса Мако, племінниця імператора Японії Нарухіто, вийшла заміж за юриста Кея Комуро, з яким вона була заручена протягом трьох років. Оскільки Комуро не є представником шляхетного роду, принцеса Мако втратила свій статус та покинула імператорський двір. 

Заборона розповідає про шлюб племінниці японського імператора і звичайного юриста, а також пояснює, чому японці так не люблять Кея Комуро.


Одруження принцеси Мако і Кея Комуро

30-річні молодята побралися 26 жовтня 2021 року у токійському офісі реєстрації шлюбів у присутності представника Управління імператорського двору Японії, яке займається справами імператорської сім’ї, пише Kyodo. Згідно з японським законодавством, жінки імператорської династії втрачають свої титули та статус, якщо одружуються з чоловіком нешляхетного походження.

Перед реєстрацією шлюбу принцеса Мако символічно попрощалася зі своїми батьками та 26-річною сестрою Како. Ця подія транслювалася японським телебаченням.

Символічне прощання принцеси Мако зі своєю родиною. Відео: YouTube-канал Nippon TV News 24 Japan

Як правило, шлюби за участю членів імператорської династії передбачають проведення офіційних церемоній і ритуалів, однак наречені відмовилися від усіх традиційних урочистостей, а також від $1.3 мільйона доларів, які зазвичай виплачуються жінкам, що залишають імператорську родину.

Читати більше новин в Telegram

На пресконференції після одруження Мако заявила, що попри увесь суспільний опір і тиск з боку ЗМІ, її шлюб з Комуро був неминучим. Також вона додала, що сповнена рішучості побудувати з ним щасливе життя. «Кей для мене незамінний. Для нас шлюб — це необхідність, щоб жити, плекаючи наші серця», — сказала Мако.

Принцеса Мако зі своїм чоловіком Кеєм Комуро на пресконференції після одруження. 26 жовтня 2021 року, Токіо, Японія. Фото: SIPA Press/Nicolas Datiche/Pool/Anadolu Agency via Getty Images

Водночас Комуро пообіцяв захищати й у всьому підтримувати племінницю імператора Японії. «Я кохаю Мако. Я хочу провести своє єдине життя, що у мене є, з тою, кого кохаю», — заявив Кей Комуро.

Заручини і грошовий скандал сім’ї Комуро

Зі своїм майбутнім чоловіком принцеса Мако познайомилася у 2012 році під час навчання у Міжнародному християнському університеті. Про свої заручини пара оголосила у 2017 році і вже наступного року мали б одружитися. Як пише Reuters, тоді їхніми посмішками на пресконференції захоплювалася уся Японія.

Принцеса Мако і Кей Комуро на пресконфереції під час оголошення їхніх заручин. 3 вересня 2017 року, Токіо, Японія. Фото: SHIZUO KAMBAYASHI/AFP via Getty Images

Однак вже через кілька місяців після заручин підготовку до церемонії одруження довелося відкласти на невизначений термін, оскільки в японських засобах масової інформації розгорівся скандал щодо фінансових проблем сім’ї Комуро. Повідомлялося, що матір Кея заборгувала своєму колишньому партнеру $35 тис., а Управління імператорського двору не змогло надати чіткого пояснення ситуації. Внаслідок цього інциденту, багато японців виступили проти шлюбу Мако і Кея Комуро, заявляючи, що це спаплюжить честь імператора, а до життя наречених було прикуто увагу усіх національних ЗМІ Японії.

Попри усі заперечення імператорського двору щодо того, що перенесення одруження пов’язане зі скандалом довкола сім’ї Комуро, наслідний принц Фуміхіто, батько принцеси Мако, оголосив, що фінансову суперечку з експартнером матері Кея необхідно вирішити до церемонії.

Наслідний принц Фуміхіто зі своєю донькою принцесою Мако дивляться змагання з тенісу.
7 жовтня 2015 року, Токіо, Японія. Фото: Atsushi Tomura/Getty Images

У 2018 році, після скандалу, Кей Комуро переїхав до Нью-Йорка, щоб навчатися у юридичній школі Фордгемського університету (Fordham University School of Law). З того часу пара підтримувала зв’язок через інтернет. У липні 2021 року Кей захистив дипломну роботу, а вже у вересні влаштувався адвокатом в американську юридичну фірму Lowenstein Sandler. 

Протести японців проти одруження принцеси Мако і Кея Комуро

Після тривалої розлуки пара возз’єдналася у вересні 2021 року, й одразу ж після повернення Кея зі Сполучених Штатів розгорівся новий скандал. Японців сильно обурив зовнішній вигляд чоловіка принцеси Мако, який зав’язав волосся у хвіст. У соціальних мережах його зачіска зазнала шквалу критики і обурення, її називали непристойною та такою, що не личить претендентові на руку представниці імператорської династії.

Кей Комуро в аеропорту Наріта. 27 вересня 2021 року, Токіо, Японія. Фото: KAZUHIRO NOGI/AFP via Getty Images

До одруження Кей змінив зачіску на більш традиційну, однак японці досі залишаються незадоволеними його кандидатурою. Після грошового скандалу за участі його матері Кея часто звинувачували у тому, що його моральні принципи не відповідають рівню імператорської династії. 

У день одруження в токійському парку зібралося кілька сотень людей, щоб висловитися проти укладення шлюбу між принцесою Мако та Кеєм Комуро. Протестувальники стояли з плакатами «Імператорська сім’я — це душа Японії» («Imperial family is a soul of Japan»), та «Розслідуйте злочин сім’ї Комуро» («Investagate Komuro’s Crime»).

Японці з плакатами протестують проти одруження принцеси Мако і Кея Комуро. 26 жовтня 2021 року, Токіо, Японія. Фото: KAZUHIRO NOGI/AFP via Getty Images

Нелюбов японського народу до сім’ї Комуро пов’язана з тим, що в їхніх очах імператорська сім’я настільки ідеалізована, що з нею не повинен бути пов’язаний навіть найменший натяк на будь-які фінансові чи політичні проблеми.

«З Кеєм Комуро і його матір’ю пов’язано багато невирішених проблем, а вони однаково уклали шлюб, не надавши нам жодних пояснень», — передає слова одного з мітингарів інформаційне агентство Reuters.

За словами Мако, те, як японці ставляться до її чоловіка, називаючи його «неправильним», викликає у неї великий стрес, страх і печаль. На початку 2021 року лікарі діагностували у Мако посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), який виник внаслідок невдалих заручин, скандалу з грошима, тотального стеження ЗМІ та трирічної розлуки зі своїм нареченим.

Японці з плакатами протестують проти одруження принцеси Мако і Кея Комуро. 26 жовтня 2021 року, Токіо, Японія. Фото: KAZUHIRO NOGI/AFP via Getty Images

Пара планує невдовзі переїхати до Нью-Йорка, у зв’язку з чим у багатьох світових ЗМІ принцесу Мако і Кея Комуро нарекли прізвиськом «японські Гаррі і Меган», порівнюючи їхню історію стосунків з історією принца Гаррі і американської кіноакторки Меган Маркл, які також покинули королівський двір і живуть у Сполучених Штатах Америки.

Раніше Заборона розповідала про те, що в Японії скасували заборону на використання в країні іноземних працівників низької та середньої кваліфікації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій