Читаєте зараз
Є кілька небезпек. Українці можуть застрягти в таборах Мексики

Є кілька небезпек. Українці можуть застрягти в таборах Мексики

Ilona Kivva
Автор:
  • США обіцяли взяти 100 000 українських біженців, але процедури до 1 квітня 2022 року так і не створено.
  • Одним із способів потрапити в США є перехід через Мексику.
  • У прикордонній Тіхуані створено табір для українців, які намагаються виїхати.

Деякі українці почали приїжджати до Мексики у спробі перетнути кордон і потрапити до США. У прикордонному місті Тіхуана створено імпровізований табір для біженців з України, втім потрібно все одно подати документи та пройти співбесіду.

Заборона розповідає про те, чому виїхати до США через Мексику може бути ризикованим.


Біженці в Тіхуані: чому це не кращий спосіб потрапити в США

У мексиканському місті Тіхуана, що на кордоні з США, виник імпровізований табір для українських біженців, які прибувають у надії потрапити до Сполучених Штатів, повідомляє Голос Америки.

«Люди розміщуються на ковдрах, розкладних стільцях, дехто розставляє намети поблизу прикордонного пункту. Американські добровольці роблять списки українців, що прибувають [у табір]»‎, — розповіли у виданні.

Українці потрапляють на територію Мексики українці у якості туристів, пояснив робітник міграційної служби Енріко Вазкес. Станом на 3 квітня 2022 року до Тіхуани прибули вже 1500 українців, і їх кількість буде зростати. Однак існує певна процедура, через яку українці ризикують не отримати дозвіл на в’їзд до Штатів і залишитися у Мексиці:

Читати більше новин в Telegram
  1. Влада США повільно обробляє запити українців.Через це потік прибуваючих збільшується, а відбуваючих ні, що загрожує гуманітарною кризою самій Тіхуані.

Створені волонтерами списки дозволяють не стояти у черзі на в’їзд, а дотримуватися порядку по номерах. Але навіть з такою системою перехід займає понад добу: щоденно через кордон пропускають близько 100 людей.

  1. При проходженні кордону з боку Мексики потрібно отримати гуманітарний пароль.

Це документ, який дозволяє в’їхати у США. Отримати його простіше, ніж візу, але все одно доведеться заповнити ряд документів та пройти співбесіду зі співробітником міграційної служби, який вирішуватиме, чи достатньо у вас причин простити захисту у цій країні.

Окрім того, потрапити до США через Мексику намагаються не тільки українці, але і росіяни, яких розвертають одразу.

США готові приймати українців: заява Байдена

24 березня 2022 року президент США Джо Байден заявив, що країна готова прийняти 100 000 українців, які рятуються від війни. 

«Я оголосив, що Сполучені Штати приймуть до 100 000 українців та інших людей, які рятуються від російської агресії. Ми зосереджені на возз’єднанні сімей та наданні притулку тим, хто потрапив у біду»‎, – написав американський лідер у Twitter.

Зазначається, що частина цієї квоти буде виділена членам сімей людей, які вже мають дозвіл на проживання, роботу чи навчання в США.

Сполучені Штати розроблять спрощену процедуру отримання статусу тимчасового захисту для окремих категорій біженців з України. Станом на 3 квітня деталей цієї програми американська влада поки не надала.

Раніше Заборона розповідала про запроваджені Австралією гуманітарні візи для українців та які проблеми можуть виникнути при виїзді до країни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій