Читаєте зараз
ЄС не заборонить росіянам отримувати візи, але подача заявок стане складнішою

ЄС не заборонить росіянам отримувати візи, але подача заявок стане складнішою

Markiian Oliiarnyk
Паспорт РФ
  • Євросоюз розірве угоду з Росією про спрощення візового режиму.
  • Громадянам країни-агресорки доведеться збирати більше документів, заявки розглядатимуться довше, а сама віза коштуватиме дорожче.
  • Поляки, фіни та балтійці наполягають на повній забороні видачі росіянам усіх типів віз, окрім гуманітарних.

У столиці Чехії 31 серпня 2022 року міністри закордонних справ країн Європейського Союзу розглянули питання візового бану для росіян. Було ухвалено важливе політичне рішення, яке хоч і не заборонить, але суттєво ускладнить громадянам країни-агресорки отримання шенгенських проїзних документів.

Заборона розповідає про рішення ЄС. 


Візовий бан для громадян РФ: результати зустрічі голів МЗС у Празі

Голови дипломатичних відомств країн Євросоюзу не змогли досягти згоди щодо загальноєвропейської заборони на видачу віз росіянам. Попередньо, проти цієї ініціативи виступили представники Угорщини, Франції та Німеччини.

Однак більшістю голосів міністрам вдалося досягти консенсусу щодо іншого важливого візового обмеження — скасування спрощеного режиму.

«Ми спостерігаємо значне збільшення кількості перетинів кордону з Росії до сусідніх країн. Це перетворюється на загрозу безпеці. Тому сьогодні [31 серпня] з міністрами закордонних справ ЄС ми домовилися про повне призупинення дії угоди між ЄС і Росією про спрощення візового режиму», — заявив верховний представник Євросоюзу Жозеп Боррель.

Читати більше новин в Telegram

На практиці це означає, що росіяни все ж зможуть отримувати туристичні шенгенські візи, але для цього їм доведеться збирати більше документів, термін розгляду заявок буде значно довшим, а сама віза коштуватиме дорожче через повернення збору €80 замість €35, як передбачалося угодою. Окрім того, європейські візові центри зможуть частіше відмовляти громадянам РФ.

Водночас повністю заборонити видавати туристичні проїзні документи представникам країни-агресорки вимагали сусіди Росії — країни Балтії, Польща і Фінляндія. Зокрема голова польського уряду Матеуш Маровецький заявив, що після того, що Росія влаштувала в Україні, її громадяни не мають права отримувати жодні візи, окрім гуманітарних. 

«Я не пам’ятаю, щоб у 1943 році німецькі туристи подорожували, наприклад, до Великої Британії чи інших країн вільного світу з туристичною метою. Сьогодні Росія є варварським агресором, який вбиває мирне населення та чинить жахливі злочини в Україні. Злочини геноциду. Тому російські активи мають бути конфісковані, про це я також говорив нашим друзям з Євросоюзу, і росіяни не повинні отримувати негуманітарні візи», — наголосив прем’єр-міністр.

Раніше Заборона розповідала про пакет санкцій ЄС проти Росії, який передбачає заборону імпорту російського золота, замороження активів Сбербанку та персональні обмеження проти понад 50 російських фізичних та юридичних осіб.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій