'
Читаєте зараз
ЄС підтримав роумінговий безвіз: як це позначиться на тарифах  

ЄС підтримав роумінговий безвіз: як це позначиться на тарифах  

Ilona Kivva
Автор:
  • Рада Євросоюзу підтримала приєднання України до зони вільного роумінгу ЄС.
  • Це дозволить користувачам зменшити витрати на дзвінки за кордон.
  • Оператори зв’язку готують доєднання України в зону вільного роумінгу якомога швидше. 

Українці не сплачуватимуть додаткових зборів на зв’язок у Європейському Союзі і навпаки: європейські роумінгові тарифи не діятимуть в Україні. Мобільний безвіз є першим кроком програми інтеграції до ринку ЄС.

Заборона розповідає про роумінговий безвізовий режим. 


Спільний простір: Україна та ЄС 

Європейський Союз дав згоду на двосторонню угоду щодо залучення України в спільну роумінгову зону, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

«Ціни на дзвінки близьким у Європі для українців знизяться. Оператори не списуватимуть по 30 гривень за хвилину розмови. Не треба буде й змінювати SIM-картки під час поїздок Європою. Крім цього, права споживачів будуть захищені за правилами ЄС», – каже міністр. 

Угода щодо роумінгового безвізу буде пілотом з повної юридичної інтеграції України у внутрішньоєвропейське регулювання.

Читати більше новин в Telegram

В Єврокомісії зазначають, що це перший випадок поширення режиму внутрішнього ринку ЄС на Україну.

Roaming Like At Home: що таке роумінговий безвіз

Режим Roaming Like At Home (RLAH) діє в ЄС з 2017 року. Це дозволяє абонентам мобільних операторів користуватись послугами зв’язку в будь-якій країні-члені ЄС за тими ж тарифами, що і в домашній мережі. Тобто додаткова плата за роумінг не стягується.

Режим RLAH запровадили задля захисту прав користувачів від надмірних витрат, а також щоб створити єдиний ринок капіталу. Завдяки цьому режиму європейці можуть користуватися мобільним зв’язком у будь-якій точці Євросоюзу без обмежень.

Втім, відсутність плати за роумінг не є обов’язком для операторів в ЄС. Деякі з них, особливо зі Східної Європи, стверджують, що не можуть надавати роумінгові послуги на рівних із операторами інших країн ЄС, тому потребують виключення із правил.

У лютому 2023 року сім українських та 20 європейських операторів зв’язку підписали спільну заяву про координацію зусиль для забезпечення доступного роумінгу для українців в ЄС.

В квітні український уряд затвердив документ, що створив передумови для приєднання до зони вільного роумінгу з Євросоюзом. 

Наразі в Україні відсутнє єдине законодавче поле для реалізації безкоштовного роумінгу з ЄС, тому потрібно узгодити чисельні технічні, юридичні та комерційні аспекти. Після врегулювання всіх питань українці зможуть обрати універсальний тариф – спільний для України та Європи – і користуватись мобільним зв’язком в будь-якій європейській країні так само, як вдома.

Раніше Заборона розповідала про подовження тимчасового захисту в Європі у 2023 році для біженців з України, які вимушено переїхали після повномастшабного вторгнення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій