Читаєте зараз
ЄС затвердив 12-й пакет санкцій проти РФ: які лазівки закрили

ЄС затвердив 12-й пакет санкцій проти РФ: які лазівки закрили

Daniil Tsarevskyi

Рада Європейського союзу 18 грудня 2023 року затвердила 12-й пакет санкцій проти Росії. Нові заходи стосуються алмазів та лазівок, які використовувала РФ для обходу обмежень, йдеться в заяві органу. 

Серед нових обмежень:

  • заборона на прямий чи непрямий імпорт, купівлю або перевезення російських алмазів;
  • заборона на реекспорт до Росії та за її участю особливо чутливих товарів і технологій;
  • додано 29 організацій до списку тих, хто підтримує військово-промисловий комплекс Росії. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного використання, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російської оборони та сектор безпеки;
  • заборона на імпорт товарів, які приносять Росії значні доходи: чавун і шпігель, мідний дріт, алюмінієвий дріт, фольга, трубки та труби загальною вартістю €2.2 млрд/рік.
  • заборона на імпорт зрідженого пропану (LPG).

Також Рада ЄС запроваджує жорсткіші правила, щоб підтримати обмеження цін на нафту. Новий механізм обміну інформацією дозволить краще розпізнавати судна, які обходять правила. Тепер Рада проситиме сповіщати про продаж танкерів у будь-які треті країни — це ускладнить нехтування санкцій Росією, оскільки посилить контроль за сферою.

Тепер блок контролюватиме перекази коштів за межі єврозони юридичними особами, що стосуються РФ.

Заборона на транзит товарів подвійного призначення (чипи, інші деталі, які можуть використовуватися як у побутових цілях, так і для виробництва чи ремонту зброї) через РФ буде розширена до всіх товарів, що використовуються на полі бою.

Також новий пакет санкцій додає Швейцарію до списку країн, які перестають імпортувати чавун та сталь із Росії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій