Читаєте зараз
ЄС збирається передати Україні прибутки від заморожених активів РФ: як це реалізують

ЄС збирається передати Україні прибутки від заморожених активів РФ: як це реалізують

Ilona Kivva
Автор:

Європейський Союз вже влітку 2024 року збирається виділити Україні €2-3 млрд з прибутків, отриманих депозитарієм Euroclear від заморожених російських активів, пише Financial Times.

Зокрема, Єврокомісія вже готує план з конфіскації пов’язаних із санкціями прибутків. Перша частина грошей може бути виділена вже в липні. Є умова —Брюссель має отримати схвалення держав-членкинь. Імовірно, пропозиція буде озвучена до саміту лідерів ЄС у другій половині березня.

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала спрямувати кошти на військову підтримку, а не на післявоєнну відбудову, що передбачалося спочатку. Це викликало дискусії партнерів.

Близько €190 млрд російських активів були іммобілізовані в Euroclear з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, це принесло €3.85 млрд прибутку. У депозитарії зберігається більша частина активів російського центробанку на суму €260 млрд, заблокованих західними санкціями.

ЄС міг би закупити за ці кошти зброю Україні через наявний фонд або використати їх для інвестування в українську оборонну промисловість, вважають у виданні. Так, Брюссель міг би привласнити 97% чистого прибутку, отриманого від заморожених російських активів, і перерахувати їх до бюджету ЄС. Потім ці гроші виплачувалися б щоквартально або двічі на рік і могли бути використані на користь України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій