'
Читаєте зараз
Євробачення-2023 буде не в Україні. Організатори пояснили своє рішення

Євробачення-2023 буде не в Україні. Організатори пояснили своє рішення

Markiian Oliiarnyk
  • Kalush Orchestra здобув історичну перемогу на Eurovision 2022, що дало право провести наступний конкурс в Україні.
  • Утім, найімовірніше, що у 2023 році він пройде у Сполученому королівстві.
  • Організатори «Євробачення» вважають, що через війну Київ не зможе гарантувати безпеку персоналу та відвідувачів заходу.

У 2023 році «Євробачення» мало б проводитися в Україні, яка є чинним переможцем конкурсу, однак організатори вирішили не ризикувати і перенести подію до іншої країни. Оскільки цьогоріч друге місце зайняла Велика Британія, саме їй було запропоновано право проведення заходу.

Заборона розповідає про пояснення Європейської мовної спілки щодо проведення головного пісенного конкурсу у 2023 році.


Євробачення-2023 проведе Велика Британія

17 червня 2022 року Європейська спілка радіомовлення і телебачення ухвалила рішення, що «Євробачення-2023» відбудеться не в Україні. Організатори дійшли висновку, що враховуючи обставини війни, український суспільний мовник не зможе забезпечити гарантії безпеки та функціонування, необхідні для проведення конкурсу.

«Пісенний конкурс “Євробачення” — одна з найскладніших телевізійних постановок у світі, над якою працюють тисячі людей, і яка потребує близько 12 місяців на підготовку… Хочемо подякувати UA:Суспільне за їхню щиру співпрацю та відданість вивченню всіх сценаріїв протягом кількох тижнів після перемоги Kalush Orchestra’s 14 травня у Турині та поділитися своїм сумом та розчаруванням, що конкурс наступного року не може бути проведений в Україні», — йдеться у поясненні європейської мовної спілки.

Не забаралися реакція Міністерства культури і інформполітики України.

Читати більше новин в Telegram

Оскільки у 2022 році друге місце на «Євробаченні» зайняла Велика Британія, організатори розпочали переговори з британським суспільним мовником BBC щодо потенційного проведення пісенного конкурсу 2023 року у Сполученому королівстві.

У EBU зазначили, що хотіли б, щоб цьогорічна перемога України була відзначена на конкурсі наступного року: «Це буде для нас пріоритетом у наших обговореннях з можливими господарями».

Раніше Заборона розповідала про благодійну ініціативу Kalush Orhestra та Сергія Притули, які для потреб ЗСУ продали на аукціоні головний трофей «Євробачення», а також фірмову рожеву панаму фронтмена Олега Псюка. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій