'
Читаєте зараз
Євробачення-2023 буде не в Україні. Організатори придумали, як вибачитися 

Євробачення-2023 буде не в Україні. Організатори придумали, як вибачитися 

Markiian Oliiarnyk
  • Велика Британія візьме на себе обов’язки хостингу Eurovision замість України.
  • Поки невідомо, де саме відбудеться ВБ, конкурс приймаючого міста розпочнеться до кінця липня.
  • Шоу буде в українському стилі, тож представники мовників обох країн працюватимуть разом над створенням брендбуку.

Міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2023 проводитиме Сполучене Королівство. Перемогу в України ніхто не відбирає, Велика Британія прийматиме ЄБ від імені мовника-переможця, української телекомпанії UA:Перший.

Заборона розповідає про рішення організаторів Eurovision.

Євробачення-2023: чому Велика Британія

Європейська спілка EBU запросила Велику Британію виступити організатором 67-го пісенного конкурсу Євробачення, адже саме ця країна посіла друге місце.

«Це рішення було прийнято після вивчення можливості проведення конкурсу в Україні. На жаль, зроблено висновок, що з міркувань безпеки це неможливо. Тому Велика Британія. Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться не в Україні, але на підтримку України», — пояснила дирекція конкурсу.

Україна, як країна-переможець 2022 року, автоматично потрапить до Гранд-фіналу разом із так званою великою п’ятіркою: Франція, Німеччина, Італія, Іспанія та Сполучене Королівство. 

Читати більше новин в Telegram
Минулого тижня ми з президентом Зеленським
домовилися, що де б не проходило Євробачення 2023, воно має відзначати країну та народ України. Оскільки ми зараз є господарями, Велика Британія безпосередньо виконає цю обіцянку – і влаштує фантастичний конкурс від імені наших українських друзів.

Логотип заходу 2023 року буде оприлюднено пізніше, він відображатиме унікальну постановку конкурсу наступного року та співпрацю між приймаючою країною та цьогорічними переможцями.

Eurovision: де відбудеться конкурс в 2023 році

Приймаюче місто буде обрано в найближчі місяці через тендер, який розпочнеться наприкінці липня. Кілька мерів, радників і депутатів вже неофіційно висловили намір взяти участь у перегонах, включаючи представників з: Абердіна, Белфаста, Бірмінгема, Брайтона, Брістоля, Кардіффа, Глазго, Манчестера, Лідса, Ліверпуля, Лондона, Ньюкасла, Ноттінгема, Шеффілда, Суіндона, Вулвергемптона та Единбурга, який, до речі, є містом-побратимом Києва.

«Нам дуже шкода, що наші колеги та друзі в Україні не можуть прийняти пісенний конкурс Євробачення 2023. Бути запрошеним провести найбільший і найскладніший музичний конкурс у світі – це великий привілей. BBC прагне зробити подію справжнім відображенням української культури, а також продемонструвати різноманіття британської музики та творчості. Зараз BBC розпочне процес пошуку міста-організатора, яке стане партнером для проведення однієї з найцікавіших подій у Великобританії у 2023 році», — розповів генеральний директор ВВС Тім Деві.

Раніше Заборона розповідала, яким був фінал Євробачення 2022 року, на якому Україна вже втретє перемогла, але вперше не зможе прийняти гостей вдома.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій