'
Читаєте зараз
Єврокомісарам дозволили брати на роботу тварин: чи є від цього користь

Єврокомісарам дозволили брати на роботу тварин: чи є від цього користь

Ilona Kivva
Автор:
  • Лише 7% роботодавців дозволяють домашнім тваринам на робочому місці.
  • Однією з перших політику pet-friendly ввела компанія Mars, а у 2019 році вона відкрила один з найбільш твариноорієнтованих офісів у світі.
  • Після піку пандемії зародився ще один тренд. До нього долучилися офіси, готелі та господарі тварин.

Єврокомісарам можуть дозволити приходити на роботу разом зі своїми собаками, котами чи іншими тваринами. Якщо ініціативу ухвалять, це буде перша інституція Союзу, де таке дозволено. Цілеспрямованих досліджень щодо переваг улюбленців на робочому місці дуже мало, але проведені показують, що тварини знижують тривожність та покращують мотивацію працівників. Також контакт з ними вкрай позитивно впливає на здоров’я.

Заборона розповідає про ініціативу у ЄС та про те, як взагалі зародився тренд pet-friendly і як він розвинувся у 2023 році.


Собаки і коти у офісах Єврокомісії

Європейська комісія — це вищий орган виконавчої влади ЄС, своєрідний уряд. Штаб-квартира знаходиться у Брюсселі, а от представництва є у різних країнах.  У всі ці офіси чиновникам та депутатам можуть дозволити приходити з домашніми улюбленцями, пише Politico.

«Щодо присутності собак у своїх приміщеннях… Комісія вивчає це питання і організує пілотні зони, куди співробітники зможуть приходити зі своїми тваринами», — розповів комісар з питань бюджету та адміністрації Йоганнес Хан.

Наприкінці листопада 2022 року до комісії також звернулася група євродепутатів з проханням дозволити приводити собак та котів на робочі місця. Вони переконані, що це покращить психічне здоров’я співробітників. Подібна практика досі не впроваджувалася ще у жодній з інституцій Союзу.

Читати більше новин в Telegram

Pet-friendly рух: з чого почався

Тренд на pet-friendly в офісах не новий. Він орієнтовно з’явився на початку 2000 років. Однією з перших таку практику ввела компанія Mars: почали з одного офісу у Вашингтоні, а пізніше поширили й на інші.

Вже у 2019 році «Марс» відкрила нову штаб-квартиру в місті Франклін, яка максимально орієнтована на власників тварин. Там є понад 24 га зелених насаджень, криті ігрові майданчики для собак, парк з Wi-Fi для прогулянок. Зони у офісі відкриті, добре освітлені і просторі. Вони облаштовані автоматизованими годівницями, оббивка меблів безпечна для тварин.

Парк на території штаб-квартири компанії Mars у Франкліні, США. Фото: Work Design Magazine

Робочий простір у штаб-квартирі компанії Mars у Франкліні, США. Фото: Work Design Magazine

Лише 7% роботодавців, за даними Товариства управління людськими ресурсами (SHRM), дозволяють домашнім тваринам на робочому місці. Хоча цей показник зріс порівняно з 5% у попередні роки.

Найімовірнішою причиною є те, що після піку пандемію коронавірусу рух став більш популярним pet-friendly офіси облаштовують провідні компанії світу. У цей період багато людей завели собак, котів та інших тварин, тому можливість зробити робочі місця доступними для них почали розглядати все більше компаній.

Приклади відомих pet-friendly компаній:

  • Uber Technologies — головний офіс у Сан-Франциско та деякі філії;
  • Amazon — головний офіс у Сіетлі;
  • Googleplex — штаб-квартира Google Inc. в Маунтін-В’ю;
  • Procter & Gamble — європейські відділення;
  • Ticketmaster — офіси у Європі.

Домашні тварини в офісах: що кажуть психологи

Для багатьох людей домашні тварини — це емоційна підтримка та радість. Завдяки цим відчуттям виробляється стійкість, яка є важливим фактором у боротьбі з психічними захворюваннями, пише Forbes.

Доведені плюси регулярного спілкування з домашніми тваринами:

  • покращення здоров’я серцево-судинної системи;
  • зменшення стресу;
  • зниження артеріального тиску;
  • зниження рівня відчуття самотності — критичний фактор психічного здоров’я та багатьох хронічних захворювань.

«Хоча серйозні дослідження переваг домашніх тварин на робочому місці обмежені, проведені дослідження дають багатообіцяючі результати. Загалом роботодавці, які приймають політику pet-friendly, відчувають переваги залучення та утримання щасливіших і здоровіших працівників», — кажуть у виданні.

Деякі показові дослідження:

  • науковці з університету Співдружності Вірджинії довели, що присутність домашніх тварин є потужним буфером стресу для їхніх власників. Переваги можуть поширюватися і на колег, більшість з яких під час опитувань казали, що їм подобається короткочасне спілкування з домашніми тваринами, а іноді навіть просили дозволу вивести їх на прогулянку;
  • дослідження Науково-дослідного інституту з вивчення людських тварин (HABRI) показало, що тварини покращують згуртованість, довіру та співпрацю в людських групах, наприклад, у робочому колективі. Вони також провели загальнонаціональне опитування, яке показало більшу залученість працівників у пет-френдлі офісах;
  • Дослідницький центр взаємодії людей і тварин наводить докази того, спілкування з домашніми тваринами сприяє схудненню, лікуванню людей із посттравматичним стресовим розладом і зменшує тривогу в людей з аутизмом. Всі ці фактори відображаються і на робочому місці.

Dog-Centric нерухомість: тренд 2023 року

Під час піка пандемії коронавірусу по всьому світу збільшилася кількість людей, які взяли домашніх тварин. Так, тільки у США, за даними Американського товариства запобігання жорстокому поводженню з тваринами, кожна п’ята родина взяла собаку чи кота, а це приблизно 23 мільйони сімей.

Завдяки збільшенню кількості таких людей рух pet-friendly почав розвиватися, і у 2023 році з’явився новий тренд — собакоцентрична нерухомість (dog-centric real estate)

Суть полягає у тому, що офіси, готелі та самі власники тварин перероблюють свої будівлі, аби зробити їх комфортними не тільки для людей, а і для домашніх улюбленців. Наприклад, це можуть бути м’які полички на стінах для котів чи обладнані місця для вигулу собак на території, зони відпочинку та закриті території для ігор без повідка, пандуси, аби тваринам було легше підійматися на підвищення тощо.

«Насправді понад 40% мілленіалів, які ще не купили житло, кажуть, що здатність нерухомості задовольнити потреби їхніх собак зіграє ключову роль у їхньому рішенні купити його», — каже засновник і директор Fidus Pet Concierge Стів Бардак. 

Його компанія є першою, яка побудувала комплекс, орієнтований на тварин. На території є пішохідні доріжки та парки для собак, закриті двори під охороною, камери, а послуги включають дитячий садок для тварин, команда для вигулу собак і годування. У будівлях скрізь двері для собак, по всій будівлі стоять кормушки та бокси з ласощами.

Раніше Заборона розповідала неймовірні історії відважних пухнастих захисників України, які працюють разом із нашими воїнами та рятувальниками.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій