'
Читаєте зараз
Європа створить додаткове сховище газу? Аби позбавитися Росії з її шантажем

Європа створить додаткове сховище газу? Аби позбавитися Росії з її шантажем

Iryna Troian
Автор:
Газ
  • Голова Міжнародного енергетичного агентства звинуватив Росію в обмеженні поставок газу до Європи.
  • Російський монополіст «Газпром» свідомо зменшив газ у контрольованих сховищах.
  • Країнам ЄС, каже Фатіх Бірол, варто забезпечити альтернативу, аби знизити енергетичну залежність.

Голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол заявив, що всім європейським країнам потрібно забезпечити додаткові сховища газу, щоб послабити вплив будь-якої країни на енергетичний ринок.

Заборона розповідає про позицію голови МЕА та про те, як Росія шантажує Європу щодо газових постачань.


Москва навмисно створила кризу в Європі

Голова Міжнародного енергетичного агентства (в нього входить 30 країн-великих споживачів газу) Фатіх Бірол звинуватив Росію в обмеженні поставок газу до сховищ, які вона контролює в Європі, під час «посиленої геополітичної напруженості». Це означає, що Москва сфабрикувала енергетичну кризу в політичних цілях, пише The Financial Times.

«Ми вважаємо, що через поведінку Росії на європейському газовому ринку виник дефіцит палива. Ззменшенні поставки російського газу до Європи збігаються із загостренням геополітичної напруженості навколо України», — зазначив Фатіх Бірол, додавши, що Росія затримує близько третини від тих обсягів газу, що вона могла б відправити до Європи.

На його думку, європейським країнам, в тому числі і Великій Британії, потрібно підготуватися до майбутніх криз й забезпечити додаткове сховище газу, щоб послабити вплив будь-якої країни на ринок газу під час кризи. За даними голови Міжнародного енергетичного агентства, станом на січень 2022 року загальний обсяг газових сховищ у Європі становить близько 50% від ємності, в той час як у минулі роки це було на рівні 70%. «Низький рівень сховищ компанії в ЄС становить половину дефіциту ЄС, хоча сховища «Газпрому» становлять лише 10% загальної потужності ЄС», — додав Бірол.

Читати більше новин в Telegram

Газовий шантаж Росії та «Газпрому»

Ще восени 2021 році Росію звинуватили у стримуванні доставки газу через обмеження його продажів. Попри це Москва довгий час наполягала на тому, що вона виконала всі свої довгострокові контракти на постачання газу до Європи, але політики та аналітики звинувачують її у стримуванні поставок з минулого року через обмеження спотових продажів, які колись були легкодоступними.

Справа в тому, що російська державна газова компанія «Газпром», пише FT, хоче отримати дозвіл на запуск газопроводу «Північний потік-2», який задуманий як альтернатива транзитним маршрутам через Україну.

Очікується, що в січні в Сенаті США відбудеться голосування щодо законопроекту про введення санкцій щодо Nord Stream 2 у зв’язку з тим, що Росія розмістила близько 100 000 військовослужбовців поблизу українського кордону й Москва веде переговори зі США щодо європейської безпеки.

Раніше Заборона розповідала про те, як американські штати скористалися дефіцитом газу й ціновими рекордами як наслідком та перенаправили з Азії танкери з природним газом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій