Читаєте зараз
Євросоюз офіційно ухвалив 13-й пакет санкцій проти РФ: що входить 

Євросоюз офіційно ухвалив 13-й пакет санкцій проти РФ: що входить 

Ilona Kivva
Автор:

Європейський Союз 23 лютого ухвалив 13-й пакет обмежувальних заходів проти путінського режиму. Передбачаються індивідуальні санкції, обмеження на імпорт тощо, вказано на сайті Ради ЄС.

Зокрема, запроваджують обмежувальні заходи щодо 106 фізичних та 88 юридичних осіб, які загрожують нацбезпеці та територіальній цілісності України.

«Нові списки, узгоджені сьогодні, спрямовані насамперед на військовий та оборонний сектори та пов’язаних з ними осіб. Включно з тими, хто причетний до постачання зброї з КНДР до Росії, а також представників судової влади, місцевих політиків та осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей», — зазначається у релізі.

Ці особи підлягають замороженню активів, громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На фізосіб додатково поширюється заборона на в’їзд, що не дозволяє їм в’їжджати на територію ЄС або проїжджати через неї транзитом.

Новий пакет також додає Велику Британію до переліку країн-партнерів, які обмежують імпорт заліза та сталі з Росії та вживають заходи імпортного контролю, схожі на ті, що вже застосовуються в Європейському Союзі. Правові акти скоро опублікують в Офіційному журналі ЄС.

Положення санкційного пакета були погоджені ще 21 лютого, тож офіційне утвердження стало більше формальністю. Нових галузевих санкцій у 13-му пакеті немає. Річ у тім, що ЄС не зміг домовитись про заборону на імпорт російського алюмінію, на якій так наполягали країни Балтії та Польща. Також покинули спробу домовитись про обмеження ядерного сектору енергетики Росії — тут головним противником (очікувано) стала Угорщина. Однак є і позитивні пункти. Наприклад, до списку попадуть китайські та індійські компанії, які дозволяли Росії обходити санкції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій