'
Читаєте зараз
Закриє обхід обмежень через треті країни: ЄС погодив 13-й пакет санкцій проти РФ (багато про що не домовилися)

Закриє обхід обмежень через треті країни: ЄС погодив 13-й пакет санкцій проти РФ (багато про що не домовилися)

Daniil Tsarevskyi
  • Посли Євросоюзу погодили основні положення нового документи про обмеження для РФ. Його мають офіційно затвердити 24 лютого 2024 року, але це, як кажуть, суто формальність. 
  • Обмеження торкнуться фізичних осіб та компаній, які дозволяють Путіну обходити наявні заборони.
  • Нових галузевих санкцій у 13-му пакеті немає.

Євросоюз не зміг домовитись про заборону на імпорт російського алюмінію, на якій так наполягали країни Балтії та Польща. Також у ЄС покинули спробу домовитись про обмеження ядерного сектору енергетики Росії — тут головним противником (очікувано) стала Угорщина. Однак є і позитивні пункти. Наприклад, до списку попадуть китайські та індійські компанії, які дозволяли Росії обходити санкції.

Заборона розповідає про новий пакет санкцій проти Росії.

Санкції проти Росії: про що домовилися у Євросоюзі

Посли Європейського союзу погодили 13-й пакет санкцій проти Росії 21 лютого 2024 року. Його готували до другої річниці повномасштабного вторгнення, очікується, що 24 лютого він буде офіційно затверджений та оголошений. Пакет спрямований проти юридичних осіб і не матиме якихось галузевих обмежень, пише Reuters.

До санкційного списку потраплять одразу близько 200 осіб, що розширить його вже до 2000 імен. Пакет буде розрахований на те, щоб завадити обходу Росією обмежень за допомогою третіх країн. Планувалося запровадити санкції проти трьох китайських та одного індійського підприємства. Європейським компаніям буде заборонено співпрацювати із компаніями, які потраплять до списку. Це має завадити обходу вже наявних обмежень та імпорту Росією важливих електронних компонентів, які вона використовує для виробництва зброї

Пакет санкцій також торкнеться установ, які перевиховують викрадених з України дітей. Активи осіб зі списку мають бути заморожені. Пакет офіційно затвердять 24 лютого 2024 року.

Читати більше новин в Telegram

«Ми повинні продовжувати послаблювати військову машину Путіна. Маючи загалом 2000 імен та найменувань у списках, ми продовжуємо чинити тиск на Кремль. Ми також продовжуємо обмежувати доступ Росії до безпілотників», — прокоментувала Урсула фон дер Ляєн.

13-й пакет санкцій: про що не домовились

Новий список не міститиме галузевих банів, оскільки в ЄС не змогли домовитись про них. Перед затвердженням пакета, основним питанням, яке обговорювали була заборона російського алюмінію. Європа купує у Росії 9% свого алюмінію — тільки у 2022 році країни ЄС заплатили агресору €2.3 мільярда, пише Politico.

Заборону просували Польща та країни Балтії, але рішення не знайшло належної підтримки серед інших держав. Відмова включити цю галузь у пакет аргументується тим, що алюміній — основний матеріал для виробництва літаків. 

Раніше схожим чином не вдалось накласти санкції на ядерну сферу РФ та експорт скрапленого палива. Так, Угорщина, яка має домовленості із російським «Росатомом», блокувала рішення по енергетиці.

«Це гроші, зброя та санкції тоді, коли ми визнаємо, що [українці] потребують заохочення. Через два роки війни є межі того, що ми можемо зробити», — заявив один із дипломатів ЄС, який брав участь у перемовинах щодо пакета.
Раніше Заборона розповідала про російський скраплений газ. Країни Європейського союзу досі імпортують сировину, яку у 2023 році купили на €6 млрд.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій