YouTube запустив абсолютно нову функцію: як працює
- Поки Spotify та Apple вкладали значні кошти у запуск подкастів, YouTube використав свої стандартні алгоритми та створив таку сторінку без додаткових вливань.
- Головна відмінність від конкурентів — простота інтерфейсу, з якою добре знайомі юзери платформи.
- Сторінка з роликами у жанрі перебуває на стадії розгортання, тому поки доступна тільки у США.
На відеоплатформі YouTube з’явилася нова функція для любителів подкастів. Всі популярні ролики у такому форматі зібрали на окремій сторінці і розгрупували за категоріями, серед яких: популярне, гумор, музика, спорт тощо.
Заборона розповідає про оновлення у YouTube.
Подкасти на YouTube: які фішки сторінки
Один із найпопулярніших у світі відеохостингів розробив окрему сторінку для подкастів. Функція наразі доступна тільки у США, але вона перебуває в процесі розгортання, тому, ймовірно, вже незабаром відкриється і для користувачів з інших країн.
У американській версії розділу зібрані шоу та канали, які вже мають мільйони підписників і раніше випускали відео на YouTube, наприклад, комедійні The H3 Podcast та подкаст Логана Пола. За інтерфейсом сторінка не відрізняється від інших вкладок YouTube. Ролики-подкасти погруповані за категоріями: гумор, спорт, музика, true crime тощо. Окремо є тека за популярністю. Також платформа підкидає індивідуальні рекомендації на основі підписок та лайків. По суті, це виглядає як мініваріант YouTube у YouTube тільки виключно для подкастів.
«Оскільки межі між подкастингом і YouTube стираються, будь-який крок компанії до консолідації прослуховування може стати проблемою для конкурентів Spotify і Apple Podcasts. Сторінка не настільки складна, як конкуруючі платформи, але YouTube уже перевершує Apple Podcasts і Spotify завдяки зростанню кількості відеоподкастів і простоті використання, тому, можливо, розумніше дотримуватися формату, який уже знає аудиторія», — пише The Verge.
Читати більше новин в TelegramApple була першим технічним гігантом, який вийшов на ринок подкастів у 2005 році, Spotify почав активно розвивати подкастинг у 2019 році, придбавши студії та технічні компанії. Але YouTube, на відміну від цих ресурсів, не вкладав значних коштів у сферу, адже все так чи інакше все одно потрапляє на відеохостинг. Тому платформі достатньо було виокремити вже наявні матеріали у окрему категорію.
Подкастинг все ж не є пріоритетним напрямком для YouTube, зазначають у виданні. Річ у тім, що у 2021 році стример приніс материнській компанії Google $28.8 мільярда, у той час, коли уся індустрія подкастів разом отримала прибутку приблизно на $1 мільярд. Водночас поява сторінки свідчить про те, що хостинг може згодом вкласти у сферу більше ресурсів і серйозно потіснити Spotify та Apple.
Раніше Заборона розповідала про нові функції приватності у WhatsApp. Одна з них дозволить покидати групові чати, не сповіщаючи про це інших учасників.
Читати більше новин в Telegram