'
Читаєте зараз
З Путіним нема про що говорити: Джонсон оцінив перспективи закінчення війни в Україні

З Путіним нема про що говорити: Джонсон оцінив перспективи закінчення війни в Україні

Markiian Oliiarnyk
Переговори України та РФ
  • 89% українців за жодних обставин не погодяться віддати свої території в обмін на мир — Борис Джонсон.
  • Країни-члени НАТО допомагають ЗСУ, щоб Україна отримала максимально найкращу позицію перед реальними переговорами.
  • Голова британського уряду розбив міфи кремлівської пропаганди про участь НАТО у російсько-українській війні та глобальній кризі.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що тільки Україна може вирішувати чи йти на мирову угоду з Росією. Завдання країн-союзниць полягає у продовженні надання зброї та фінансової підтримки у боротьбі з агресором. Втім, на його думку, вести переговори немає сенсу, поки держава-терористка не буде максимально послабленою.

Заборона розповідає про позицію прем’єр-міністра Сполученого Королівства щодо мирової угоди між Україною та РФ.


Мирова між Україною та Росією

30 червня 2022 року прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що союзники з НАТО намагаються допомогти Україні зайняти максимально сильну позицію на переговорах. Утім лише українська сторона має вирішувати, коли і як їх розвивати.

«Ми не можемо бути більшими українцями за самих українців, усі це розуміють. Вирішувати, що робити далі має Володимир Зеленський і український народ. Якщо вони захочуть укласти якусь угоду з Росією, щоб досягти хоч якогось миру, звісно ж, це виключно їхня справа. Хоча після нападу на торговий центр я бачив опитування про те, що 89% українців за жодних обставин не погодяться на угоду “земля за мир”», — пояснив голова британського уряду.

Проте Джонсон наголосив, що на даному етапі війни у переговорах немає особливого сенсу, допоки агресор не буде максимально послаблений. За його словами, сторонам поки «нема про що говорити». І річ не у тім, що Україні буде складно вести перемовини з відкритими фронтами, а у самому Путіні, який за увесь час не запропонував жодного адекватного проєкту мирової.

Читати більше новин в Telegram

«За таких обставин цілком логічно і правильно підтримувати Україну так, як ми це робимо, і навіть ще більше посилювати нашу військову допомогу. Ми бачили, що вони [українці] можуть зробити, щоб відкинути росіян назад. Ми бачили, що вони зробили під Києвом, під Харковом і тепер на острові Зміїному. Я вважаю, що для нас правильним буде продовжувати курс, який визначив НАТО, як би важко це не було», — уточнив британський прем’єр-міністр.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на саміті НАТО у Мадриді, 30 червня 2022 року, Мадрид, Іспанія. Фото: Denis Doyle/Getty Images

Міфи про НАТО: Джонсон розбив пропаганду РФ

Не усі країни сприймають вторгнення Росії в Україну так само як це роблять союзники українського народу з НАТО. На думку голови уряду Британії, аби переконати їх у тому, що у цій війні явним агресором і винуватцем усіх бід є саме Російська Федерація, необхідно розвіяти деякі міфи, які поширює кремлівська пропаганда.

Міф №1: У зростанні цін на харчові продукти та енергію винні західні санкції.

Насправді ж у глобальному стрибку цін на енергоносії винна виключно Росія на чолі з Володимиром Путіним. Саме Кремль використовує свої газ та нафту для енергетичного шантажу і фінансування кривавої війни, а також блокує українські порти, не дозволяючи вийти кораблях із зерном для бідних країн.

Міф №2: НАТО несе відповідальність за провокування конфлікту і готує напад на РФ

Північноатлантичний альянс існує виключно для безпеки своїх країн-членів і ніколи його сили не використовувалися для нападу на інші країни. «Якщо вам потрібен доказ, що НАТО — це суто оборонний альянс, найкрасномовнішим доказом послужить приєднання Фінляндії та Швеції — миролюбних країн, які десятиліттями залишалися нейтральними. Той факт, що ці дві країни, які завжди виступають за мир, приєдналися до НАТО, говорить нам усе, що потрібно знати про Альянс та про Путіна», — наголосив Джонсон.

Міф №3: Західні країни, зокрема члени НАТО, не зацікавлені у вирішенні проблем бідних країн, а відстоюють виключно свої інтереси

Саме країни Заходу найактивніше лобіюють розв’язання продовольчої кризи, в якій опинилися країни, що розвиваються, зокрема через механізми ООН. «Ми маємо показати глобальному Півдню, що ми є партнерами, яких вони потребують, і що ми тут, щоб допомогти у їхньому переході до зеленого та світлого майбутнього. З усім тим, вони повинні остерігатися пастки величезних боргів перед іншими країнами, які не поділяють наші цінності і, можливо, не сприймають серйозно їхні інтереси», — заявив британський прем’єр.

Міф №4: Західні демократії не достатньо витривалі у боротьбі з глобальними кризами через тиск окремих політиків

Як показала практика, демократичні країни ще ніколи не були такими єдиними та однодумними у протистоянні спільній загрозі. Путін сподівався, що західна цивілізація розколеться, як тільки він застосує свої важелі впливу, зокрема енергетичні, але усе сталося якраз навпаки.

Раніше Заборона розповідала про перспективи Києва у міжнародних союзах зі слів міністра закордонних справ Латвії Едгардса Рінкевичса.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій