'
Читаєте зараз
Ніхто не може назвати дати по вступу України до НАТО та ЄС: в МЗС Латвії розклали по поличках 

Ніхто не може назвати дати по вступу України до НАТО та ЄС: в МЗС Латвії розклали по поличках 

Markiian Oliiarnyk
  • Україна працює над виконанням умов і рекомендацій, окреслених Європейською комісією, тому може претендувати на членство в ЄС до 2050 року.
  • Щодо НАТО такого оптимізма немає, адже умови доєднання інші і, в окремих напрямках, більш складні.
  • Очевидно, що плани та стратегії окремих організацій\країн змінило повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Тепер безпекова ситуація може розвиватися як завгодно.

Україна знаходиться в дуже складній ситуації через війну, яку розв’язала Росія. Адже треба давати відсіч переважаючій в зброї та живій силі армії й водночас впроваджувати реформи, необхідні для вступу до Європейського Союзу, а потім і до Південноатлантичного альянсу. Це робить прогнози по датах фактично нереалістичними.

Заборона поговорила на саміті НАТО в Мадриді з міністром закордонних справ Латвії Едгардсом Рінкевичсом про перспективи Києва в союзах.


Коли Україна вступить в ЄС

Українські посадовці кажуть, що країна зможе повернутися в європейську родину до 2030 року. Європейці, й латвійський міністр зокрема, менш оптимістичні.

«Маю надію, що Україна приєднається раніше 2050 року: були публічні висловлювання, що це буде не раніше середини XXI століття. Я б не хотів спекулювати реальними датами. Я вважаю, що це питання дуже важливе, і Україна працює над виконанням умов і рекомендацій, окреслених Єврокомісією. Україна знаходиться у дуже складній ситуації через війну. До того ж вона має впровадити реформи, і ми готові надати усю можливу підтримку», — заявив Едгардс Рінкевичс.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс з Федерикою Могеріні. Брюссель, 18 лютого 2019 року. Фото: Thierry Monasse/Getty Images

Латвія, за його словами, зробить усе для допомоги Україні і захисту українців, щоб вони могли приєднатися до ЄС якомога раніше, але зараз не йдеться про точну дату.

Читати більше новин в Telegram

Розширення НАТО: Грузія та Україна

Рінкевичс підкреслив, що країни Балтії та Латвія зокрема підтримують Україну і Грузію в питанні доєднання до країн-членів Південноатлантичного альянсу з 2006 року.

«Ми віримо, що колись вони вступлять до НАТО. Але, як відомо, є три умови: країни мають бути готовими, усі члени Альянсу мають дати на це згоду (але, на жаль, зараз ми бачимо, що єдності немає), а також мають бути пройдені усі необхідні кроки, прописані у документах НАТО. Я вважаю, що це таке питання, про яке я можу сказати так: ми будемо постійно підтримувати бажання українського народу і уряду. І такою є наша позиція», — сказав міністр закордонних справ.

Росія може напасти на Молдову та Балтику

Латвія має і реалізовує подальші плани допомоги Україні у війні з Росією. Крім підтримки через механізми Європейського Союзу, держава допомагає гуманітаркою та обладнанням через канали Міністерства оборони. Голова МЗС Латвії акцентує, що його країна дуже серйозно оцінює загрозу можливого вторгнення РФ.

«Ми ставимося до цього серйозно ще зі здобуття своєї незалежності, тому ми зробили все, що могли, щоб вступити до НАТО та ЄС. Я вірю, що НАТО зробить усе можливе для стримування [агресора] і буде готове забезпечити більший захист регіону. Але, звичайно, ми маємо бути організованими, ми маємо так, щоб зупинити Росію зараз, поки вона не пішла далі на Європу, напавши на Молдову та країни Балтії», — резюмував Едгардс Рінкевичс.

Раніше Заборона розповідала про підготовку Північноатлантичного альянсу плану оборони на східному кордоні для відбиття потенційної збройної агресії з боку Росії. В організації вважають, що Путін може наважитися напасти на Латвію та Естонію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій