'
Читаєте зараз
З українським серцем. В родині Байрактарів з’явився потужний БПЛА

З українським серцем. В родині Байрактарів з’явився потужний БПЛА

Iryna Troian
Автор:
  • Турецька компанія, яка створює безпілотники Bayraktar, виготовлятиме новий бойовий БПЛА з українським двигуном.
  • Винищувач має назву Kızılelma (червоне яблуко), а перший його політ запланований на 2023 рік.
  • Безпілотник зможе здійснювати стратегічні наступи та знищувати протиповітряну оборону противника.

Турецька компанія Baykar Makina, відома своєю розробкою Bayraktar, що активно використовує українська армія, презентувала прототип нового бойового безпілотника. Його назвали Kızılelma, а обладнаний він буде українським двигуном. 

Заборона розповідає про можливості нового безпілотника з родини байрактарів.


Kızılelma: новий безпілотник

Турецький виробник безпілотних літальний апаратів (БПЛА) Baykar Makina  провів презентацію нового бойового безпілотника Kızılelma.

«Bayraktar Kızılelma має крила. Вся родина разом проводить чудову неділю», — йдеться у повідомленні. Пристрій буде оснащений українськими двигунами, а перший прототип безпілотника має здійснити політ у 2023 році. 

Нова національна безпілотна бойова літальна система (MIUS) отримала назву Kızılelma (червоне яблуко). У турецькій міфології це символізує цілі, ідеї чи мрії, які далекі, але тим і привабливіші.

Читати більше новин в Telegram

«З винищувачами п’ятого покоління світ стає свідком кінця пілотованих винищувачів. Ніяких нових пілотованих бойових літаків розробляти не будуть. Безпілотні системи все більше стануть найсильнішими елементами на полі бою в майбутньому», — повідомили у компанії.

MUIS: технічні характеристики

MUIS буде оснащений реактивним двигуном і, як очікується, зможе злітати і приземлятися на флагманський десантний корабель Туреччини TCG Anadolu. У листопаді 2021 року компанія Baykar підписала контракт з однією з провідних українських компаній «Івченко-Прогрес» на закупівлю реактивних двигунів саме для MUIS.

Новий безпілотний винищувач здійснюватиме чимало військових дій, наприклад, стратегічні наступи, близьку повітряну підтримку, ракетні наступи, придушення і знищення протиповітряної оборони противника. Автономний MIUS зможе переносити ракети класу «повітря-повітря». Також його можна буде задіювати в парі з пілотованими літаками.

Kızılelma зможе літати протягом п’яти годин та розвивати швидкість до 800 км/год. Вантажопідйомність бойового безпілотника становитиме 1500 кілограмів. 

Раніше Заборона розповідала про план Польщі, Чехії та Словенії щодо припинення війни, яку розв’язав Путін в Україні. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій