Читаєте зараз
За 2700 гривень на місяць: чоловікам можуть дозволити виїзд за кордон

За 2700 гривень на місяць: чоловікам можуть дозволити виїзд за кордон

Ilona Kivva
Автор:
  • На період дії воєнного стану військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років не мають права перетинати державний кордон.
  • У Раді запропонували скасувати заборону, але для тих, хто платитиме за це щомісячні внески.
  • У тих чоловіків, що виїхали з України незаконно, можуть передбачити зняття покарання.

Абсолютно всім категоріям чоловіків можуть дозволити виїжджати з України. Для цього потрібно буде отримати документ про офіційне відрядження, дозвіл від військкомату або створити спеціальний рахунок у державному банку. Його потрібно буде поповнювати щомісяця. Ці гроші фінансова установа перераховуватиме на Збройні сили України.

Заборона розповідає про документ, яким можуть змінити правила перетину кордону в умовах воєнного стану. 


Чоловіки зможуть виїжджати з України: законопроєкт

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №8029 щодо умов виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон. Ініціював документ одіозний народний депутат Георгій Мазурашу («Слуга народу»).

«У нас на рівні підзаконних актів встановлено заборону на виїзд

більшості чоловіків за кордон. Який сенс цієї заборони? Всі воювати не можуть, навіть теоретично. У кожного свій фронт. А головне – з тих, які не готові або з різних причин не хочуть воювати в армії все одно толку не буде, з таких там лише суцільні проблеми. Зате ці ж непотрібні в армії громадяни можуть і мають працювати на економіку (а отже і обороноздатність) — роботою в тилу або за кордоном», — йдеться у пояснювальній записці.

Читати більше новин в Telegram
Хто з чоловіків має право виїжджати за кордон під час дії воєнного стану. Інфографіка: ВРУ

Документ передбачає дозвіл абсолютно всім чоловікам виїжджати з України на невизначений термін, але тільки за однією з цих умов:

  • офіційне відрядження (у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів);
  • вступ на навчання у закордонні ВНЗ;
  • письмове погодження на виїзд від територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СЦ — колишні військкомати);
  • створення рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском не менше п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на вересень 2022 року — 13 000 гривень).

З цього рахунку не можна буде зняти гроші до повернення в Україну. Щомісяця його потрібно обов’язково поповнювати на суму мінімального податку з мінімальної зарплати (калькуляція з 6700 гривень): 

  • ЄСВ 22% — 1430 грн;
  • ПДФО 18% — 1170 грн; 
  • військовий збір 1.5% — 97.5 гривень.

Тобто станом на вересень така сума склала б 2697.5 гривень.

Банк буде сам перекидати ці гроші на спецрахунок для ЗСУ. Щоб повернутися в країну, потрібно буде надати прикордонникам підтвердження виконання умов. Як саме це відбуватиметься, не вказано.

Водночас з 14 вересня 2022 року чоловікам-студентам, які навчаються у закордонних ВНЗ, вище військове керівництво України заборонило під час воєнного стану виїжджати за кордон на навчання. Причиною у ДПСУ назвали масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном.

Внесок за незаконний виїзд з України: як працюватиме

У документі для чоловіків, які вже перебувають поза межами України, але не мають відстрочки від призову, також передбачена можливість узаконити свій виїзд. Тобто це для тих, хто взагалі не мав права перетинати державний кордон і порушив закон.

Вони мають добровільно перерахувати на спеціальний рахунок для підтримки ЗСУ суму, яка дорівнює 10 прожитковим мінімумам для працездатних громадян за кожен місяць перебування за межами України (тільки за період дії воєнного стану). Тобто це по 26 000 гривень на місяць. Як саме перевірятиметься, чи внесена сума на рахунок, хто вестиме облік таких внесків, в проєкті закону Мазурашу не вказано. 

Раніше Заборона розповідала про законопроєкт, яким пропонується ввести в Україні штрафи за ЛГБТ-символіку та рекламу гормональної терапії. Одним з ініціаторів документа є Георгій Мазурашу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій