'
Читаєте зараз
За борги у доурядові часи. Громадянин США готував замах на міністра Романа Лещенка

За борги у доурядові часи. Громадянин США готував замах на міністра Романа Лещенка

Markiian Oliiarnyk
Міністр аграрної політики Роман Лещенко
  • Міністра аграрної політики України Романа Лещенка хотіли вбити через борги.
  • До чиновника зловмисники вже прибрали одного громадянина України. 
  • Замовникам загрожує довічне позбавлення волі.

Національна поліція України затримала кількох осіб, які нібито (це встановить суд) готували замах на міністра аграрної політики України Романа Лещенка. Головним серед затриманих є громадянин США, з яким Лещенко вів справи ще у 2018 році, тобто коли він не був міністром.

Заборона розповідає подробиці гучної справи про замах на вбивство одного з міністрів уряду Дениса Шмигаля.


Замах на Романа Лещенка

Про замах на вбивство міністра аграрної політики й продовольства Романа Лещенка повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. За його словами, замах готували громадянка України й громадянин США, які вже найняли кілера, однак їх вдалося розкрити й затримати в рамках спецоперації правоохоронців.

«Учора [17 листопада] ввечері відбулася зустріч між замовниками та кілером, який мав реалізувати цей злочин. На ній було обговорено усі деталі, і видано завдаток розміром $20 тисяч до виконання цього злочину», — розповів голова МВС.

Кілер, якого найняли замовники, виявився підставним, і правоохоронцям вдалося задокументувати усі подробиці переговорів. Зазначається, що вбивство повинно було відбутися після повернення американського замовника до США.

Читати більше новин в Telegram

Чому Романа Лещенка хотіли вбити

Як повідомив голова МВС України, у серпні 2021 року до Нацполіції надійшла інформація про те, що громадянка України шукає кілера для вбивства іншого громадянина України. Правоохоронці розпочали операцію з контролю за вчиненням злочину і звели замовницю з підставним найманим вбивцею. Усі розмови були задокументовані.

У ході операції було з’ясовано, що справжнім замовником вбивства є громадянин США, а жертвою — колектор, який у 2018 році вибивав борги із замовника в межах якоїсь справи.

Згодом правоохоронці зімітували викрадення, вбивство та похорон жертви. Після цього замовники зв’язалися з підставним кілером щодо ще одного вбивства, жертвою якого повинен був стати Роман Лещенко.

За словами голови МЗС, Лещенка хотіли вбити за те, що він начебто не повернув гроші громадянину США, які заборгував ще у 2018 році. Зазначається, що Лещенко і замовник тоді були партнерами й замах стосується того періоду, коли він не займав ще жодної державної посади.

«Ті статті, за якими буде оголошено підозру цим громадянам, стосуються особливо тяжких злочинів. За них передбачено покарання аж до довічного позбавлення волі. Справедливість зібраних доказів оцінить суд», — заявив Денис Монастирський. 

Наразі затримані знаходяться в ізоляторі тимчасово утримання, де очікують рішення щодо запобіжного заходу.

Раніше Заборона розповідала про справу проти лідера антивакцінаторів Остапа Стахіва. Він разом з прибічниками готував захоплення влади та створення «народних республік».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій