Читаєте зараз
За межами Сонячної системи: астрономи знайшли планети, на яких може бути життя

За межами Сонячної системи: астрономи знайшли планети, на яких може бути життя

Ilona Kivva
Автор:
  • У 16 світлових роках від Землі розташована система зірки GJ 1002.
  • Зірка належить до класу червоних карликів, які характеризуються відносно малими розмірами та прохолодністю.
  • Температури GJ 1002 виявилося достатньо, аби забезпечити життя на кількох планетах.

У сусідній до Сонячної системи космічній структурі астрономи відкрили дві планети, які вкрай подібні на Землю. Вони мають близьку масу і так само обертаються навколо своєї зірки, а головне — можуть містити рідку воду, яка є основою життя на будь-якій планеті.

Заборона розповідає про революційне відкриття науковців.


Планети у системі GJ 1002: що про них відомо

Вчені з Канарського інституту астрофізики відкрили екзопланети GJ 1002b та GJ 1002c, розташовані у системі GJ 1002. Позначення «екзо» мають планети, які обертаються навколо своєї зірки, як Земля навколо Сонця, пише Space.

GJ 1002 — відносно холодний червоний карлик, однак його температури достатньо, аби підтримувати рідку воду на двох екзопланетах. Тому вчені переконані, що на знайдених космічних тілах існувало або навіть досі існує життя.

За масою J 1002b та GJ 1002c подібні до Землі, але знаходяться набагато ближче до зірки, ніж наша планета до Сонця:

Читати більше новин в Telegram
  • GJ 1002b обертається навколо зірки за 10 днів;
  • GJ 1002c — за 21 день.

«Маса GJ 1002 ледве становить одну восьму від маси Сонця. Це досить прохолодна, слабка зірка, що означає, що її зона проживання знаходиться дуже близько до неї», — пояснила співавторка дослідження Віра Марія Пасегер. 

Порівняння відстані між виявленими планетами та їхньою зіркою і внутрішніми планетами Сонячної системи. Область, у якій може існувати життя, позначена зеленим кольором. Інфографіка: Канарський інститут (IAC) 

Система  GJ 1002 знаходиться зовсім близько до Землі за космічними мірками — у трохи менше ніж 16 світлових років (1.513717e+14 кілометрів). Це означає, що знайдені екзопланети можуть бути найкращими цілями для астрономів, які у майбутньому відправляться вивчити атмосферу земних світів за межами Сонячної системи. 

«Природа, схоже, прагне показати нам, що планети, схожі на Землю, дуже поширені. З цими двома ми тепер знаємо сім планетних систем, розташованих досить близько до свого Сонця [зірки, навколо якої обертаються]», — сказав автор дослідження Алехандро Суарес Маскареньо.

Раніше Заборона розповідала про першу вирощену на місячному ґрунті рослину. Це вкрай важливий крок до того, щоб зробити можливим життя на Місяці.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій