Читаєте зараз
За публікацію заколотних матеріалів. Поліція Гонконгу заарештувала попзірку та керівників останнього антиурядового видання

За публікацію заколотних матеріалів. Поліція Гонконгу заарештувала попзірку та керівників останнього антиурядового видання

Markiian Oliiarnyk
Stand News
  • Поліція національної безпеки Гонконгу заарештувала сімох колишніх та теперішніх представників опозиційного видання — Stand News.
  • Їх звинуватили у публікації та поширенні матеріалів з метою організації заколоту.
  • Серед затриманих опинилася відома гонконзька попзірка та активістка Деніз Хо, яка була членом правління Stand News.

29 грудня 2021 року гонконзька поліція влаштувала рейд на представників антиурядового онлайн-видання Stand News. Було заарештовано сімох його представників, зокрема і популярну співачку Деніз Хо, яка була членом правління Stand News. Затриманих звинуватили у публікації заколотних матеріалів, за що їм загрожує до двох років позбавлення волі. Раніше цього року влада Гонконгу вже проводила подібний рейд на редакцію газети Apple Daily, що призвело до її закриття.

Заборона розповідає про арешт представників останнього великого опозиційного ЗМІ Гонконгу.


Stand News: арешт представників редакції

29 грудня 2021 року Поліція національної безпеки Гонконгу заарештувала сімох представників антиурядового видання Stand News, пише South China Morning Post. Їх затримали за звинуваченням «у змові з метою публікації та поширення заколотних матеріалів». Згідно з гонконзьким законодавством, таке правопорушення карається позбавленням волі до двох років та штрафом у розмірі HK$5000 (еквівалентно $641).

Під арешт потрапили: колишній головний редактор Чун Пуй Квен, його дружина-журналістка Чан Пуй Ман, яка колись працювала в Apple Daily, теперішній головний редактор Патрік Лам Ши Тонг та чотири колишні члени правління видання, серед яких була й відома гонконзька співачка та актриса Деніз Хо. Комуністична влада Китаю занесла її до свого чорного списку за участь у «Парасольковій революції» 2014 року, а також за тотальну критику режиму й просування демократичних та ЛГБТ цінностей (у 2012 році зробила камінгаут, що вона лесбійка). 

Реакція Артура Харитонова на арешт Деніз Хо. Пост: @ArthurKei_UA/Twitter

Як пише SCMP, банківські рахунки Stand News заморозили, а у головному офісі видання понад 100 працівників поліції проводили обшук. За його результатами було вилучено аж 33 коробки речових доказів, зокрема комп’ютери та журналістські рукописи. Ще приблизно стільки ж поліціянтів проводили обшуки в будинках затриманих.

Читати більше новин в Telegram

Також на допит викликали заступника головного редактора Stand News Ронсон Чан Рон Сіна, за сумісництвом, голову Асоціації журналістів Гонконгу. Однак жодних звинувачень йому поки не висунули — просто вилучили усі електронні пристрої, прескарту та банківські картки. 

В Асоціації журналістів заявили, що глибоко стурбовані арештами численних представників ЗМІ у 2021 році, а також обшуками поліції в редакціях інформаційних агентств, що містять велику кількість ексклюзивних журналістських матеріалів. «Асоціація закликає уряд захищати свободу преси відповідно до Основного закону», — йдеться у повідомленні.

Чим займалося видання Stand News

Продемократичне онлайн-видання Stand News було створене у 2014 році на базі іншої опозиційної онлайн-платформи — House News. Публікуючи розгромні матеріали про злочини комуністичної влади Китаю та Гонконгу у розпал «Парасолькової революції», видання дуже швидко набуло популярності серед молодих активістів-опозиціонерів.

Тривалий час Stand News вважався другим найбільш впливовим антиурядовим засобом масової інформації у Гонконзі, після Apple Daily. Втім, у червні 2021 року, гонконзька поліція заарештувала керівників і власника цієї найбільшої продемократичної газети, а 28 грудня їм висунули нові звинувачення у спробі організації заколоту. Після закриття Apple Daily Stand News стало найбільшим і фактично останнім опозиційним виданням Гонконгу.  

Того ж місяця керівництво Stand News вперше пішло на поступки місцевому режиму, оголосивши, що тимчасово видалить більшість коментарів, розміщених на своєму сайті, та призупинить плани передплат. Також це повторилося й у листопаді 2021 року.

На початку грудня-2021 міністр безпеки Гонконгу Кріс Тан Пін Кен звинуватив Stand News в «оскверненні та демонізації» проєкту будівництва міської в’язниці, пригрозивши, що влада відкрито виступить проти тих, хто порушує закон і створює загрозу національній безпеці.

У відповідь редакція Stand News заявила, що їхнє розслідування було правдивим, і що відповідальність ЗМІ полягає в тому, щоб контролювати чиновників при владі та відображати різні позиції та служити голосом знедолених мешканців міста.

Раніше Заборона розповідала про те, як у США професора Гарвардського університету Чарльза Лібера визнали винним в економічному шпигунстві на користь Китаю.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій