'
Читаєте зараз
За звірства у Бучі відповідальна група Вагнера — німецька розвідка

За звірства у Бучі відповідальна група Вагнера — німецька розвідка

Ilona Kivva
Автор:
Різанина в Бучі
  • Федеральна розвідка Німеччини перехопила розмови російських військових ‘демілітаризували’ Київщину.
  • До вбивств мирних українців у Бучі, за даними відомства, причетні так звані вагнерівці та кадирівці.
  • Розмови окупантів також можуть свідчити про те, що вбивства були цілеспрямованою стратегією.

Окупаційні війська у Бучі спочатку складалися з молодих військових, але потім їх замінили спецпідрозділи, серед яких, ймовірно, найманці з Групи Вагнера. Саме після ротації групувань напади на мирних жителів міста почастішали.

Заборона розповідає про дані начебто німецької розвідки про терористів з Бучі.


Німецька розвідка отримала розмови рашистів, що вбивали у Бучі

Служба зовнішньої розвідки Німеччини (BND) з’ясувала, що до масових вбивств мирних жителів Бучі причетні найманці зі збройного формування РФ Група Вагнера, повідомляє Der Spiegel.

Видання отримало дані BND щодо перехоплених розмов окупантів, що чинили геноцид у Бучі.

«‎У матеріалах BND є докази того, що члени російського найманського підрозділу під назвою Група Вагнера відігравали провідну роль у звірствах [у Бучі]. Відомо, що ця група вчинила подібні звірства в Сирії», — розказали у виданні.

Читати більше новин в Telegram

Так, окупаційні війська на Київщині спочатку складалися з молодих солдатів, але потім їх замінили інші підрозділи. Після цього напади на мирних жителів почастішали. Є дані, що в місті були чеченські групування з так званих кадирівців.

«‎Радіотрафік, перехоплений BND, створює враження, ніби звірства, скоєні проти мирних жителів Бучі, не були ні випадковими діями, ні результатом окремих солдатів, які вийшли з-під контролю. Джерела, знайомі з аудіо, кажуть, що військові говорили про вбивства так, ніби просто обговорювали своє повсякденне життя», — йдеться у матеріалі Der Spiegel.

Розвідка: не тільки Буча, але й Маріуполь та інші міста

Деякі із записів вказують на те, що подібні до Бучі інциденти мали місце і в інших містах. Є ознаки потенційних звірств у Маріуполі, що може свідчити про цілеспрямовану стратегію, щоб поширити страх серед цивільного населення і таким чином зменшити волю до опору.

Частина перехоплених розмов безпосередньо пов’язана з описом конкретних вбивств.

«Частина перехопленого трафіку, ймовірно, відповідає місцям розташування тіл, знайдених уздовж головної дороги через місто. В одному з них солдат сказав іншому, що вони щойно застрелили людину на велосипеді. Це відповідає фотографії мертвого тіла, що лежить біля велосипеда, яка розлетілася по всьому світу. В іншій перехопленій розмові якийсь чоловік сказав: спочатку ти допитуєш солдатів, потім їх розстрілюєш», — розповіли у ЗМІ.

Влада РФ категорично заперечує причетність до масових вбивств на Київщині та стверджує, що воєнні злочини були сфабриковані Україною, однак отримані німецькою розвідкою дані та свідчення людей, що пережили окупацію Київщини, є неспростовним доказом зворотного.

За даними видання, BND вже проінформувала німецький уряд про свої висновки.

Раніше Заборона розповідала про звільнення Київщини від російських загарбників 2 квітня 2022 року та докази звірств рашистів, які відкрилися після деокупації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій