'
Читаєте зараз
Заборона покаже фільми переможців першого конкурсу Civil Pitch від Docudays UA

Заборона покаже фільми переможців першого конкурсу Civil Pitch від Docudays UA

Maria Pedorenko
Фільм Таїсії Кутузової
  • Глядачі зможуть побачити стрічки Таїсії Кутузової та Дмитра Тяжлова.
  • Обидва короткометражні фільми перемогли на конкурсі від Docudays UA.
  • Триває набір на другий Civil Pitch, що допоможе зняти власне кіно.

На YouTube-каналі Заборони протягом лютого 2022 року відбудуться онлайн-прем’єри двох стрічок, що 2018 року перемогли на конкурсі Civil Pitch від міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Мова про документальні короткометражні фільми «Ти, бля, рота закрий!» і «Без статусу. Україна» режисерів Таїсії Кутузової та Дмитра Тяжлова.

Заборона як головний інформаційний партнер конкурсу детальніше розповідає про фільми, які можна буде ексклюзивно побачити на нашому YouTube-каналі.


Ти, бля, рота закрий!: про що фільм

Головний герой документальної стрічки — 17-річний активіст Сергій Чагаров, який бореться з корупцією у своєму рідному селі Гатне під Києвом. Його головна зброя — документ і журналістський текст. Під час однієї з сесій сільради депутат, звинувачений Сергієм у корупції, нападає та публічно погрожує активісту. Про цей випадок пишуть усі провідні ЗМІ України. Для них Сергій — герой. Для частини села — ганьба. Хлопцю погрожують, радять не лізти у «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.

Історію про Чагарова режисерка Таїсія Кутузова знімала в межах першого конкурсу Civil Pitch від Docudays UA разом із продюсеркою Єлизаветою Сокуренко. Під час проєкту менторами Кутузової були режисери Роман Бондарчук і Катерина Горностай.

Читати більше новин в Telegram

Прем’єра фільму «Ти, бля, рота закрий!» на YouTube-каналі Заборони відбудеться 4 лютого.

Хто така Таїсія Кутузова

Таїсія Кутузова — режисерка і операторка з Криму. Закінчила Школу журналістики Українського католицького університету у Львові. П’ять років працювала мультимедійною журналісткою в українському бюро Радіо Свобода. В якості сорежисерки і операторки зняла короткометражні документальні фільми «Живі і Нескорені» (2016) та «Молодість 1927» (2017).

Вибрана фільмографія: «Живі і Нескорені» (2016), «Ти, бля, рота закрий!» (2019) 

Без статусу. Україна: про що фільм

Стрічка розповідає про те, наскільки складним і непередбачуваним може стати процес отримання статусу біженця в Україні для шукачів притулку. 2018 року Державна міграційна служба України розглянула 284 заяви про надання статусу біженця, з яких визнала біженцями тільки 24 людей. Російський громадський активіст Олексій живе в Україні без статусу вже чотири роки. Він тут через політичне переслідування. Незважаючи на тягарі життя без статусу, Олексій намагається працювати і бере участь в багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Інша героїня фільму — журналістка з Киргизстану Нурхан шукає притулку разом з трьома дітьми-підлітками з весни 2018 року. Команда проєкту No Borders в Україні допомагає Олексію та Нурхан в пошуках свободи і безпеки.

35-хвилинний фільм знімав режисер Дмитро Тяжлов, а продюсувала Елла Штика. Менторську підтримку в межах проєкту Civil Pitch надавав Роман Бондарчук.

Прем’єра фільму «Без статусу. Україна» на YouTube-каналі Заборони відбудеться 11 лютого.

Хто такий Дмитро Тяжлов

Дмитро Тяжлов — режисер-оператор документального кіно, майстер курсу кафедри кінотелеоператорства Київського Національного Університету театрального мистецтва, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. Крім того він курує лабораторію документального кіно для молодих митців Indie Lab і документальну програму фестивалю американського кіно «Незалежність».

Вибрана фільмографія: «Об’єднані реформами» (2016), Highnoon Winti (2015), «Під напругою» (2015), «Пост Майдан» (2014), «У кутку» (2013), «Я пам’ятник собі» (2009), «Трудний» (2007), Important Man (2007).

Civil Pitch 2.0: набір триватиме до 18 лютого

У грудні-2021 міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив конкурс Civil Pitch 2.0, який допоможе режисерам/-кам, правозахисникам/-цям і громадським активістам/-кам створити власне документальне кіно. Проєкт, тема якого звучить як «Кіно, що змінює», триватиме протягом наступних двох років.

Першим етапом стане конкурс ідей — команда фестивалю обере з-поміж отриманих заявок дванадцять кращих. Вони візьмуть участь у воркшопі під керівництвом міжнародних фахівців і будуть представлені на пітчінгу під час 19-го фестивалю у березні 2022 року. За результатами пітчингу оберуть чотири проєкти-переможці. Всі вони отримають по 210 000 гривень на виробництво власних короткометражних документальних фільмів.

Окрім того, допомагати переможцям будуть міжнародні ментори. Це режисери Саломе Джаші (Грузія), Даніель Абма (Нідерланди) та Аудун Амундсен (Норвегія). Їхні фільми брали участь у конкурсних програмах Docudays UA різних років та отримували нагороди фестивалю.

Прем’єра фільмів переможців відбудеться на ювілейному, 20-му Docudays UA у 2023 році.

Заборона нагадує, що аби взяти участь у конкурсі Civil Pitch 2.0, треба заповнити анкету. Прийом заявок триватиме до 18 лютого 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій