Західним чиновникам заборонили користуватись TikTok: чим небезпечний застосунок
- Міністерство оборони Данії заборонило своїм співробітникам TikTok.
- Раніше схоже рішення ухвалили США, Канада та Європейська комісія.
- Директор ФБР Крістофер Рей вважає, що TikTok може збирати дані мільйонів користувачів, а свої рекомендації використовувати як операції впливу.
Низка держав заборонили співробітникам державних відомств користуватись китайською соціальною мережею TikTok. Таке рішення пов’язане зі зв’язками застосунку з урядом Китаю, а також із практикою збору даних користувачів. Наприклад, наприкінці 2022 року ByteDance, яка є материнською компанією TikTok, визнала, що співробітники застосунку перевіряли IP-адреси двох іноземних журналістів.
Заборона розповідає в яких країнах держслужбовцям заборонили використовувати TikTok та чому він може бути небезпечним.
Чиновникам Данії, США та Канаді заборонили користуватись TikTok
Міністерство оборони Данії заборонило своїм співробітникам використовувати китайську соціальну мережу TikTok. Таке рішення пов’язане із заходами кібербезпеки, пише Associated Press.
Центр кібербезпеки Данії оцінив можливі ризики шпигунства та зʼясував, що TikTok запитує певні права та доступ до пристрою. У Міністерстві оборони заявили, що заборонять використання застосунку в офіційних підрозділах. Співробітники повинні якнайшвидше видалити TikTok на своїх службових телефонах та інших пристроях, якими користуються під час роботи.
Наприкінці лютого 2023 року Білий дім теж зобовʼязав співробітників урядових установ видалити додаток із державних пристроїв і систем протягом 30 днів. Йдеться про працівників Міністерства оборони, Міністерства внутрішньої безпеки, Білого дому та Державного департаменту, пише Reuters із посиланням на меморандум з інструкціями.
Читати більше новин в TelegramКанада також заборонила користуватись застосунком на держпристроях. На думку влади, TikTok становить неприйнятний рівень ризику для конфіденційності та безпеки.
До обмежень доєдналася і Європейська комісія. Рішення пов’язане з практикою збору даних користувачів TikTok, пише Bloomberg.
Чим небезпечний TikTok
У листопаді 2022 року директор ФБР Крістофер Рей заявив, що влада Китаю може використовувати TikTok у своїх цілях. Зокрема, для збору даних мільйонів користувачів або для контролю алгоритму рекомендацій, який може використовуватись як операція впливу, пише Bloomberg.
«Згідно із законодавством Китаю, місцеві компанії зобов’язані робити все, що хоче китайський уряд. Чи то обмін інформацією, чи то використання інструмента китайським урядом», — заявив Рей.
Наприкінці 2022 року ByteDance, яка є материнською компанією TikTok, визнала, що співробітники застосунку неправомірно отримали доступ до даних двох іноземних журналістів. Йдеться про колишнього репортера BuzzFeed і кореспондента Financial Times, пише Reuters.
Під час внутрішнього розслідування виявили, що кілька співробітників, які займались моніторингом поведінки персоналу, намагались виявити джерела внутрішньої інформації та документів у ЗМІ. Зокрема, працівники компанії перевіряли IP-адреси журналістів. Співробітників, причетних до відстеження журналістів, начебто звільнили. Двоє з них перебували в Китаї, ще двоє — у США.
В окремому електронному листі виконавчий директор застосунку Шоу Цзи Чу зазначив, що така неналежна поведінка зовсім не відповідає принципам компанії. Водночас американське видання Forbes також заявило, що ByteDance відстежував кількох їхніх журналістів, серед яких були колишні співробітники видання BuzzFeed.
Раніше Заборона розповідала про радикальне обмеження для дітей, яке ввів TikTok. Це пов’язано з великою кількістю акаунтів дітей, які жебракують у соціальній мережі і таким чином наражають себе на небезпеку.
Читати більше новин в Telegram