'
Читаєте зараз
TikTok ввів радикальне обмеження для дітей

TikTok ввів радикальне обмеження для дітей

Ilona Kivva
Автор:
  • Журналісти провели велике розслідування щодо соціально мережі.
  • TikTok начебто забирає до 70% комісії за віртуальні подарунки у стрімах.
  • Facebook і Instagram та YouTube мають мінімальний вік для прямих трансляцій 13 років, але цензурують контент.

У TikTok для неповнолітніх користувачів заблокують функції отримання прибутку. Це пов’язано з великою кількістю акаунтів дітей, які жебракують у соціальній мережі і таким чином наражають себе на небезпеку.

Заборона розповідає про нововведення у застосунку та про розслідування журналістів, яке цьому посприяло. 

Діти не зможуть виходити в прямі ефіри у TikTok

Одна з найпопулярніших соціальних мереж у світі з листопада 2022 року прибере функції стріму та монетизації для користувачів, молодших 18 років. Також діти більше не зможуть користуватися віртуальними подарунками, пише BBC.

«Незрозуміло, як TikTok забезпечуватиме ці вікові обмеження. Meta, якій належать Facebook і Instagram, а також Google, якому належить YouTube, мають мінімальний вік для прямих трансляцій 13 років, але обмежують вміст, який завантажують користувачі», — зазначили у виданні.

TikTok — найбільш зростаюча за популярністю соціальна мережа у світі.  Його завантажили понад 3.9 мільярда разів. З моменту запуску в 2017 році, за даними аналітичної компанії Sensor Tower, застосунок отримав понад $6.2 мільярда валового доходу тільки від витрат юзерів у програмі.

Читати більше новин в Telegram

Розслідування щодо Тіктоку: табори в Сирії

На рішення вплинуло розслідування журналістів. Вони протягом п’яти місяців стежили за акаунтами з північно-західної Сирії і виявили близько 300 облікових записів дітей із таборів для біженців, які просили гроші через TikTok. 

Схема така: діти виходять у прямі ефіри і благають про пожертвування. Юзери мережі відправляють їм віртуальні подарунки, які можна перевести у грошовий еквівалент і зняти. Деякі за годину трансляції отримують до $1000.

У правилах соціальної мережі зазначено, що прямо просити подарунки заборонено. Крім того, такі дії дітей класифікуються як ті, що можуть завдати шкоди або призвести до їх експлуатації.

Журналісти подали скаргу у застосунку на понад 30 облікових записів, але у TikTok заявили, що в жодному з випадків політику соціальної мережі порушено не було. Після того, як BBC звернулася безпосередньо до керівництва компанії, ці акаунти забанили. Однак розслідувачі виявили і іншу проблему. Коли діти знімали готівку, TikTok забирав до 70% у вигляді комісії. У соціальній мережі це заперечили, заявляючи, що відсоток значно менший, але так і не надали ЗМІ доказів.

Раніше Заборона розповідала про спеціальну систему, яку створили розробники TikTok. Вона має захистити неповнолітніх користувачів від неприйнятного для їх віку контенту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій