Читаєте зараз
Залужний прояснив всі питання по контрнаступу-2023

Залужний прояснив всі питання по контрнаступу-2023

Анастасія Бодюл
  • Головнокомандувач ЗСУ дав інтерв’ю The Washington Post: ніякі загрози, навіть ризик ядерного удару, не змусять Сили оборони відступити від звільнення окупованих територій. 
  • ЗСУ щодня просувається щонайменше на 500 метрів на лінії фронту: розгорнути наступ на повну заважає відсутність винищувачів.
  • Обіцяні F-16 надійдуть не раніше осені: без них Україна не має переваги в повітрі.

Розраховувати на внутрішні заколоти в Росії, які нібито послаблять їх на полі бою, не варто. Нещодавній бунт Пригожина майже не вплинув на ситуацію на фронті. Для успішного виконання задач українські військові можуть покладатися лише на свою тактику та постачання озброєння від західних партнерів.

Заборона розповідає про основні заяви Залужного в інтерв’ю західним журналістам.


Постачання винищувачів Києву: темпи

Українські війська щодня досягають певного успіху у контрнаступі — навіть якщо це лише 500 метрів. Без повного постачання озброєння ці плани взагалі неможливі, але все одно виконуються, розповів головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю The Washington Post.

«Це не шоу, яке дивиться весь світ і на яке роблять ставки. Кожен день, кожен метр дається нам великою кров’ю. Мене дратує, коли хтось каже, що український контрнаступ розпочався повільніше, ніж вони очікували.Так, можливо все не так швидко, як хотілося б спостерігачам, але це їхні проблеми», — наголосив генерал.

Київ досі не отримав обіцяних сучасних винищувачів F-16: планується, що вони прибудуть не раніше осені. Поки що, без додаткових літаків, Україна не має переваги в повітрі, що значно затримує звільнення територій. Оскільки російський сучасніший парк Су-35 має набагато кращу радіолокаційну та ракетну дальність, старіші українські літаки не можуть конкурувати. У результаті війська на землі легко стають цілями.

Читати більше новин в Telegram
Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний позує для портрета у своєму кабінеті в будівлі Генерального штабу Збройних сил України в Києві, Україна, 28 червня 2023 року. Фото: Oksana Parafeniuk/For The Washington Post via Getty Images

«Мені не потрібно 120 літаків. Я не збираюся погрожувати всьому світу. Було б достатньо дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Поки це рішення приймається щодня помирає багато людей — дуже багато. Просто тому, що рішення ще не прийнято», — зазначив Залужний.

Інші важливі тези з розмови:

  • кілька з переданих Німеччиною танків Leopard уже знищено, але вони прийшли сюди на війну, і на полі бою — це лише мішень;
  • зараз важливо постачати не лише літаки, а й будь-яке інше озброєння: обмеженість українських бійців у артилерійських снарядах так само надає ворогу перевагу;
  • страх можливого ядерного удару не змусить ЗСУ відступати;
  • Україна ще не має основного напрямку контрнаступу: досі шукаються слабкі місця в обороні Росії.

Революція ПВК Вагнер: вплив на бойові дії в Україні

24-25 червня в Росії ПВК Вагнер провів марш-кидок: зі сходу України до Липецької області. Багато хто розглядав заколот як можливість для українських військ пришвидшити наступальні дії. Проте Залужний не побачив в цьому покращення ситуації: війська Пригожина залишили лінію фронту ще місяць тому і помітних змін на полі бою під час повстання не відбулося.

«Ми не відчули, що їхній захист десь ослаб або що-небудь. У мене багато побоювань. І Вагнер серед них. І вони не єдині. Якщо ми зараз почнемо про це говорити, у мене голова піде обертом…. Наше завдання − підготуватися до найгірших і найбільш можливих сценаріїв. І ми будемо намагатися мінімізувати можливі наслідки того, що може бути», — сказав він.

Бойовики Вагнера, які не захочуть залишатися в Росії або підписувати контракти з Міноборони РФ, матимуть можливість приєднатися до Пригожина в Білорусі. У такому випадку, можливо, доведеться розглянути додаткову загрозу для північного кордону України, зауважив головнокомандувач ЗСУ.  

Раніше Заборона розповідала про можливість повторного бунту ПВК «Вагнер» в Росії та ризики нападу групування на Україну з території Білорусі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій