'
Читаєте зараз
Заманюють, шантажують, підкупають. Путіністи ніяк не можуть змусити Білорусь напасти

Заманюють, шантажують, підкупають. Путіністи ніяк не можуть змусити Білорусь напасти

Markiian Oliiarnyk
  • Путіністи ніяк не можуть схилити Білорусь напасти на Україну.
  • У вищому керівництві РБ нема тотального схвалення «спеціальної операції».
  • Білоруські військові відмовляються йти на війну, навіть у складі російської армії, навіть за гроші.

В Білорусі частина вищого військового керівництва та деякі чиновники відкрито виступають проти офіційного вступу РБ у війну проти України на боці Росії. Нелояльних командирів замінюють й перевіряють на зв’язки з опозицією.

Заборона розповідає про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України щодо ситуації в Білорусі.


Білоруси відмовляються їхати в Україну

Співробітники російських спецслужб вивчають морально-психологічний стан військовослужбовців Білорусі та проводять індивідуальні бесіди з рядовим складом. Таким чином, вказує українська розвідка, путінські емісари намагаються схилити білоруських військових до участі у війні з Україною, нехай навіть не у складі ЗС Білорусі.

«За виконання спеціальних завдань білорусам пропонується грошове забезпечення у розмірі $1000-1500 на місяць. На додаток – пільгове навчання у російських військових вищих навчальних закладах (наприклад, рязанське повітрянодесантне командне училище). Зокрема, такі випадки зафіксовані в підрозділах 103 повітрянодесантної дивізії ЗС Білорусі та Гомельській прикордонній групі», — зазначають в ГУ розвідки МО України.

Попри це, серед білоруських військових відзначається дуже низький рівень мотивації щодо участі у бойових діях. Ті ж, хто дав згоду, виключаються зі списків особового складу своїх підрозділів для продовження служби не в лавах ЗС Білорусі.

Читати більше новин в Telegram

«Серед вищого воєнно-політичного керівництва Білорусі відбуваються суперечки щодо можливості залучення до бойових дій в Україні. Переважна кількість особового складу, яка відмовляється від участі у так званій спеціальної операції, перевіряється на зв’язки з опозицією. Нелояльних до РФ командирів замінюють», — повідомляє українська розвідка.

Раніше Заборона розповідала про дані ГУР МО України щодо того, що російська політична еліта готується вбити Путіна та поставити на його місце директора ФСБ Олександра Бастрикіна.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій