'
Читаєте зараз
Замість Байрактарів на 600 млн гривень: що насправді купили Україні

Замість Байрактарів на 600 млн гривень: що насправді купили Україні

Ilona Kivva
Автор:
Супутниковий знімок
  • Фонд Сергія Притули купив супутник за донати на турецькі дрони.
  • Апаратом користуватимуться ЗСУ та військова розвідка. Також Україна цілий рік матиме доступ до повної бази знімків ICEYE.
  • Раніше всі розвіддані з супутників Україна переважно отримувала від США.

Українські оборонні відомства отримають у розпорядження власний космічний супутник. Він здатен робити знімки Землі навіть у хмарну погоду з максимальною роздільною здатністю. Це дасть можливість українській розвідці та військовому командуванню отримувати оперативний доступ до інформації про переміщення ворожих сил та техніки.

Заборона розповідає про космічний апарат для війни з РФ.


Супутник ICEYE для ЗСУ: як працює

Благодійний фонд Сергія Притули придбав супутник компанії ICEYE для Збройних сил України та Головного управління розвідки Міністерства оборони. Гроші спочатку збирали на три турецькі ударні безпілотники Bayraktar TB-2, але компанія-виробник віддала їх безплатно. 

ICEYE є світовим лідером у сфері моніторингу за допомогою радіолокаційних супутникових зображень. 

Як працює супутник:

Читати більше новин в Telegram
  • радар із синтезованою оптикою відправляє мікрохвилі на Землю;
  • хвилі відбиваються від поверхні;
  • супутник ловить відбитий сигнал і створює зображення місцевості.

На зібрані кошти придбали не тільки космічний апарат, а й доступ до бази даних знімків групи SAR-супутників компанії.

«Цей доступ ми викупили більше ніж на рік вперед, відтепер наша армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам з оперативним плануванням операцій. “Бавовни” буде багато», — розказав Сергій Притула.

Системи SAR завдяки автоматичному розпізнаванню об’єктів із застосуванням розподіленого радіолокаційного зображення та цифрової обробки сигналів здатні бачити через перешкоди. На відміну від традиційних супутників спостереження Землі, апарати ICEYE можуть формувати зображення ділянок Землі з високою роздільною здатністю вдень, вночі та через хмарний покрив. 

Знімки, зроблені різними супутники з різною якістю. Останній (нижній) кадр, зроблений ICEYE. Фото: СтратКом ЗСУ/Telegram

У яких цілях може використовуватися супутник: 

  • планування і реалізація таємних операцій;
  • моніторинг переміщень ворога та техніки, накопичення сил;
  • оперативний доступ та можливість швидко реагувати на поточну ситуацію під час бойових операцій.

Розвіддані з супутників Україна переважно отримує від США. Американці ще від початку вторгнення оперативно передають інформацію та знімки про місцеперебування та пересування російських військ у режимі реального часу, але з певними обмеженнями. Наприклад, під забороною передача інформації, яка б дозволяла ЗСУ бити по території РФ. А також цільові або коригувальні про місцеперебування конкретних російських вищих офіцерів.

Раніше Заборона розповідала про запуск українського супутника «Січ-2-30», що відбувся 13 січня 2022 року. Для української космічної галузі запуск став першим за 10 років, але зник у відкритому космосі, а разом з ним і державні кошти.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій