Зброя майбутнього: у Британії створили мегапотужне лазерне ППО Dragonfire
- Британці зробили прорив у сфері оборонної промисловості, створивши лазерну енергетичну зброю.
- Dragonfire захищатиме кораблі та сухопутні сили від ракет, артилерійських боєприпасів та навіть безпілотників
- Установка має пройти три етапи випробувань. Тільки після цього буде розпочати серійне виробництво.
У Великій Британії створили зброю нового покоління Dragonfire, яка випускає не снаряди, а лазерний промінь, який здатен збити навіть ракету. За задумом, бойова установка використовуватиметься як система протиповітряної оборони. Вона має з високою точністю знищувати не тільки ракети, а й артилерійські снаряди і безпілотники.
Заборона розповідає про інноваційну розробку британського Міністерства оборони.
Бойовий лазер LDEW: що він може
У Сполученому Королівстві успішно пройшли перші випробування лазерної бойової установки Dragonfire. Це експериментальна зброя, створена Міністерством оборони Великої Британії спільно з провідним європейський виробник ракетних систем MBDA.
«Успіх цих випробувань є ключовим кроком у розробці лазерної енергетичної зброї. Це кульмінація великої наполегливої роботи представників галузі, подолання збоїв, спричинених COVID-19, і технічних проблем, пов’язаних із використанням унікальних інновацій у Dragonfire, які випробовують самі межі того, що фізично можливо у сфері лазерної зброї», — сказав директор MBDA U Кріс Аллам.
Лазер має знищувати цілі з високою точністю на далеких відстанях.
Читати більше новин в TelegramЗа задумом, установка захищатиме кораблі та сухопутні сили від ракет, артилерійських боєприпасів та навіть безпілотників, тобто виконуватиме функції ППО.
В основі роботи лежить новітня система LDEW. Її головне завдання — безпечне керування та фокусування лазерного променя високої потужності з надзвичайною точністю на великій відстані.
Перед запуском повноцінного виробництва Dragonfire має пройти декілька етапів випробувань:
- перший етап — випробування на низьких потужностях. Він вже відбувся і показав, що установка здатна з надзвичайною точністю відстежувати повітряні та морські ракети;
- другий етап — випробування на максимальних потужностях. Він має показати, чи здатна система зберігати високу точність прицілювання за таких умов;
- третій етап — поєднання результатів двох попередніх випробувань та фінальні тестування за конкретними сценаріями умов, у яких використовуватиметься зброя.
Раніше Заборона розповідала про особливі британські системи ППО Stormer, які Сполучене Королівство передало Україні. Їхня ключова перевага — панорамний збройовий приціл на даху та пристрій для розпізнавання цілей.
Читати більше новин в Telegram