'
Читаєте зараз
Зекономить мільярди і врятує тисячі: для місії NASA запустять новітні супутники

Зекономить мільярди і врятує тисячі: для місії NASA запустять новітні супутники

Yevheniia Kostina
  • Вивчення тропічних циклонів з космосу було обмежено можливістю проводити часті вимірювання.
  • Сезоном ураганів вважається період з червня по листопад з піком у вересні.
  • Перший запуск під назвою Rocket Like a Hurricane буде запущений 1 травня 2023 року, а другий — під назвою Coming to a Storm Near You очікується приблизно 16 травня.

Попередні супутники були занадто великими та дорогими, щоб забезпечити спостереження так, щоб бачити, коли і як саме розвиваються тропічні циклони. Нові системи вже вважаються науковим проривом, адже дослідження причин і поведінки природи дозволить вберегти вразливі регіони від колосальних втрат.

Заборона розповідає про запуск на орбіту Землі супутників, які досліджуватимуть шторми.


Місія TROPICS

Провідна компанія з космічних систем Rocket Lab USA, Inc. оголосила про запуск для NASA групу супутників TROPICS. Старт планується на травень 2023 року. Місцем запуску обрали Нову Зеландію, адже апарати вийдуть на необхідні точки якраз вчасно для сезону ураганів у Північній Америці, повідомляє Business Wire.

«Потреба в кращих даних про клімат і погоду з космосу є гострою і зростає. Урагани та тропічні шторми мають руйнівний вплив на життя та засоби до існування. Тому ми надзвичайно пишаємося тим, що НАСА довірило запуск місій TROPICS, які дозволять вченим і дослідникам точно передбачити силу шторму та дадуть людям час для евакуації», — сказав засновник і генеральний директор Rocket Lab Пітер Бек.

Супутник CubeSat. Фото: RocketLab

Місія складається з чотирьох CubeSat, які вимагають запуску на певну орбіту на висоті 550 кілометрів і під кутом нахилу близько 30 градусів. Усі чотири супутники мають бути розгорнуті на робочій орбіті протягом 60-денного періоду, що робить Electron ідеальною ракетою-носієм, адже вона забезпечує спеціалізований запуск на унікальні орбіти з високою швидкістю реагування.

Читати більше новин в Telegram

Наслідки тропічних циклонів

Найдорожчим у світі за абсолютними збитками тропічним циклоном є ураган Катріна 2005 року. Прямі збитки через руйнування майна склали більше $81 млрд\114 млрд (тут і далі — за цінами 2008 року\2022року), загинули щонайменше 1836 жителів в Луїзіані й Міссісіпі. Друге місце за посідає ураган Ендрю, що завдав збитків на $40.7 млрд\57 млрд, третім був ураган Айк із збитками у $31.5 млрд\45 мільярдів.

Північний індійськоокеанський басейн історично був найгіршим за числом жертв, хоча і є найменш активним басейном. Рекордним за кількістю жертв тропічним циклоном є Бхолійський 1970 року, що пройшов щільно населеною Дельтою Гангу і вбив від 300 000 до 500 000 людей, а потенційне число прямих і непрямих жертв від цього циклону може сягати мільйона.

Раніше Заборона розповідала про першу у світі модель, яка максимально детально демонструє, як змінювався ландшафт Землі впродовж 100 мільйонів років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій