Читаєте зараз
Зеленському запропонували легалізувати порно

Зеленському запропонували легалізувати порно

Ilona Kivva
Автор:
  • На сайті президента зареєстровано петицію щодо узаконення порнографії та еротики.
  • Щоб пропозиція була хоча б розглянута, потрібно 25 000 підписів. Втім, це теж нічого не гарантує.
  • В Україні секс фактично є криміналізованою сферою: трактування вчинків відноситься виключно на розсуд правоохоронців.

Існуюче в Україні законодавство щодо розповсюдження сексу вочевидь недосконале. Адже навіть термінологію можна тлумачити в будь-яку сторону, що в свою чергу, призводить до тотальної корупції. Уникнути цього можна, переглянувши норми закону під сучасні реалії.

Заборона розповідає деталі петиції за легалізацію порно в Україні, а також про покарання, передбачене законодавством.  


Петиція про легалізацію порно в Україні: деталі

Львівський поет і музикант Тарас Сіромський подав Володимиру Зеленському петицію про легалізацію еротики та порно на території України. Закон, який забороняє контент для дорослих в Україні, не має чіткого формулювання. І через це багато людей безпідставно несуть кримінальну відповідальність за відсутності порушення, стверджує автор петиції.  

«Сам закон дуже узагальнений і дає простір на його трактування по-різному. Зокрема, він погано пояснює, де еротика у мистецтві, а де еротика як порно. І була величезна кількість випадків, коли дівчат засуджували саме за еротику по статтях порнографії. Навіть на консультаціях юристи говорять, що від того, чи дати хабара, залежить, як правоохоронна система трактуватиме законодавство. Цей закон розвиває корупцію і має бути негайно вилучений», — пише автор петиції.

Сіромський зазначає, що, згідно з дослідженнями психологів в різних розвинутих країнах, у суспільствах, де немає цензури на оголення і секс, взагалі не існує сексуальних злочинів і психологічних відхилень на сексуальну тематику. Тобто дозвіл в Україні може зменшити кількість сексуальних злочинів.

Читати більше новин в Telegram

Крім того, таке рішення покращить економіку країни, адже порноактори не виїжджатимуть за кордон і платитимуть податки в бюджет України. А найголовніше, на думку Сіромського, що легалізація порнографії продемонструє усьому цивілізованому світу, що Україна — вільна і демократична держава.

Станом на 10 серпня 2022 року петиція зібрала 25 118 голосів з 25 000 необхідних. Тепер її має розглянути президент і дати відповідь.

Як карають за порно: стаття 301 ККУ

В Україні порнографія формулюється Законом України «Про захист суспільної моралі». В ньому зазначено, що порно — це вульгарно-натуралістична, цинічна, непристойна фіксація статевих актів, самоцільна, спеціальна демонстрація геніталій, антиетичних сцен статевого акту, сексуальних збочень, зарисовок з натури, які не відповідають моральним критеріям, ображають честь і гідність людини, спонукаючи негідні інстинкти. Тож за розповсюдження такого контенту загрожує кримінальна відповідальність.

Згідно зі статтею 301 Кримінального кодексу України (ККУ):

  •  ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних матеріалів карається штрафом від 850 до 5100 грн, або обмеженням/позбавленням волі на строк до п’яти років, в залежності від характеру порушення;
  • за такі дії, вчинені повторно або з отриманням доходу у великому розмірі (понад 17 000 гривень), караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

Вважається, що злочин було скоєно, якщо людина чи група осіб наперед знали, що створюють матеріали порнографічного характеру: фото, відео, комп’ютерні програми. Під статтю можуть потрапити  як організатори, так і актори, вербувальники, оператори та  IT-спеціалісти, які займаються розробкою сайтів. 

В Україні дівчат засудили за OnlyFans

Через недосконалість закону «Про захист суспільної моралі», в Україні не раз траплялися випадки засудження моделей з OnlyFans за розповсюдження порнографічних фото. До прикладу, у Києві на початку 2022 року до відповідальності за 301 статтею ККУ притягнули відому вебмодель. В рамках спецоперації правоохоронці придбали у киянки декілька її фото в оголеному вигляді, заплативши за це 300 гривень. 

«На кадрах підозрювана позує на веб-камеру в оголеному вигляді і навмисне демонструє свої геніталії. Ці матеріали слідчі відносять до продукції порнографічного характеру, що підпадає під ст. 301 Кримінального кодексу», — зазначається у судовому рішенні.

В Одесі позбавлення волі до трьох років загрожує 24-річній дівчині, яка облаштувала в своєму помешканні вебстудію і вела онлайни для OnlyFans. Слідчі провели обшук і «вилучили речові докази діяльності, яка суперечать нормам суспільної моралі», зазначили в відділі комунікації поліції Одеської області. 

Раніше Заборона розповідала про залежність від мастурбації: як виявити в собі це, чи несе небезпеку та чи можна\треба лікувати.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій