'
Читаєте зараз
Зеленський підписав закон про лобізм: чому це важливо

Зеленський підписав закон про лобізм: чому це важливо

Ilona Kivva
Автор:

Президент України 12 березня підписав закон про доброчесне лобіювання. Картка законопроєкту №10337 з підписом голови держави опублікована на сайті Верховної Ради.

Акт спрямований на реалізацію рекомендацій Європейської комісії, які прописано в пакеті розширення, та є частиною урядового антиолігархічного плану дій. Документ визначає правові рамки лобістської діяльності в Україні, права та обов’язки суб’єктів такої діяльності. 

Передбачено також створення при НАЗК Реєстру прозорості, звітування суб’єктів лобіювання і контроль за дотриманням ними правил цього процесу. 

Парламент ухвалив закон 23 лютого 2024 року. Документ набуває чинності через два місяці після запуску Реєстру прозорості, але не пізніше 1 січня 2025 року.

Суб’єкти лобізму – це групи, які впливають на об’єкти лобізму: органи державної влади та місцевого самоврядування, з метою прийняття ними тих чи інших рішень. Лобістами можуть бути політпартії, профспілки, громадські та релігійні організації, приватні підприємства тощо.

Нагадаємо, 5 березня Володимир Зеленський підписав закон про зміну правил корпоративного управління державними підприємствами. Він передбачає розробку урядом політики державної власності.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій