Читаєте зараз
Зеленський звільнив посла у Великій Британії: він відомий заявою про НАТО

Зеленський звільнив посла у Великій Британії: він відомий заявою про НАТО

Yevheniia Kostina

Президент України підписав указ про звільнення Вадима Пристайка з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії та з посади Постійного представника України при Міжнародній морській організації (IMO) за сумісництвом.

Відповідний документ розміщено на сайті президента 21 липня 2023 року. Причини не вказано.

Посол коментував вислів Зеленського щодо того, що він може дякувати міністру оборони Британії за допомогу чи не щоранку. «Я думаю, він відповів трохи з сарказмом, коли президент Зеленський сказав, що кожного ранку він прокидатиметься і дзвонитиме Бену Воллесу, щоб подякувати йому… Я не думаю, що цей сарказм — це здоровий сарказм», — сказав він.

Пристайко також відомий резонансною заявою напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 13 лютого 2022 року він припустив, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО. На його думку, таке рішення могло б відвернути загрозу на той момент, але залишило б Україною незахищеною у майбутньому.

«Я не вважаю, що ми зробимо це. Ми говоримо про те, чи розглядається така можливість. Я не вважаю, що ми зробимо це не тому, що ми дурні чи вперті, а тому, що ми не знаємо, чим нам доведеться пожертвувати», — зазначив тоді посол України у Великій Британії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій