Читаєте зараз
Жінок в Україні навчатимуть керувати автобусами й вантажівками: що за програма 

Жінок в Україні навчатимуть керувати автобусами й вантажівками: що за програма 

Ilona Kivva
Автор:

Через брак водіїв Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури готує національну програму, в рамках якої жінок навчатимуть керувати великогабаритним транспортом. Її запускають на тлі браку чоловіків, до якого призвела мобілізація, розповів заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Станом на лютий, за словами Деркача, нестача водіїв комунального транспорту сягала 30%, зараз дефіцит може бути ще більшим. Він уточнив, що Мінінфраструктури розраховує залучити до кампанії з навчання жінок український бізнес. Деякі компанії самі звертались до уряду з пропозиціями надати потрібне обладнання чи майданчики для навчання.

Нагадаємо, що наприкінці травня київське метро збільшило інтервали руху потягів через дефіцит працівників. Причиною збільшення кількості вакансій є частково вимушена міграція, специфіка професій і мобілізація. Зокрема, близько 7% працівників нині перебувають у лавах ЗСУ, і їхня кількість постійно збільшується.

Крім того, з браком чоловіків зіткнувся і Львів. Через мобілізацію в місті бракує водіїв громадського транспорту, повідомив 11 червня директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило. За його словами, наразі місто шукає 50 водіїв тролейбусів та 40 — водіїв трамваїв. Ще 100-120 водіїв автобусів потребує комунальне АТП-1.

Львівська газета «Високий Замок» з посиланням на слова Олега Забарила писала, що АТП-1 вже оголосило набір жінок на роботу. За його словами, жінкам, які погодяться там працювати, пропонують додатково 10% премії на додаток до зарплати, середній розмір якої становить 37 тис. грн. Щоб керувати автобусом, жінки повинні мати права категорії D.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій